Zirgu pajūgu karavāna no Vācijas piestāj arī Latvijā, lai atpūstos un rikšotu uz Krieviju

6 komentāri
Zirgu pajūgu karavāna no Vācijas piestāj arī Latvijā, lai atpūstos un rikšotu uz Krieviju
Foto: Kristīne Viļuma/ 900 sekundes

Šajās dienās pa Latvijas ceļiem īpašā braucienā pārvietojas zirgu pajūgu karavāna. Tās ceļojums gan ir krietni garāks un vairākus mēnešus sniedzas no Vācijas līdz galamērķim – Krievijai.

Zirgi sāka ceļu 18. jūnijā, paviesojoties Vācijā, Polijā, Kaļiņingradas apgabalā un tagad arī Latvijā. Par “Titānu tūres” nodēvētā pasākuma dalībnieki mēro distanci pa kādreizējo Hanzas tirgošanās maršrutu.

Tūres Baltijas valstu koordinators Anris Rolands Krieviņš norāda, ka ar ap tonnu smagajiem kumeļiem dienā maksimāli tiek noieti 30 kilometri, bet priekšā vēl esot aptuveni 1000km. Tūres finišu paredzēts sasniegt ap 4., 5. oktobri.

Krieviņš arī piebilst, ka zirgi esot pieradušie pie autotransporta. Savukārt par garām braucošajiem autovadītājiem ir patiess prieks, jo viņi esot ļoti saprotoši, mierīgi apsteidz un pabrauc garām karavānai, daži arī pat pamāj.

Garā ceļa laikā kopumā zirgi piestās vairāk nekā 70 dažādās interesantās un nozīmīgās vietās Vācijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Latvijā.

TOP komentāri

 • Man arī patiktu !
  +13 +11 -2

  Man arī patiktu !

  Lai Dieviņš dod,ka laimīgi izbrauktu Latvijai cauri nenolamāti un neizsvilpti un neapzagti! Izskatās no malas forši un vienkārši, bet problēmu varētu būt daudz! Dažādas valstis,dažāda sabiedrība, pārtika sev un zirgiem, naktsmājas,kaut gan tie rati jau aprīkoti kā mājas. Interesanti , bet ņemot vērā mūsdienu sabiedrību arī nedroši,bet droši vien jau katrā valstī viss ir saskaņots un nodrošināts!
 • no sirds!
 • Atceros
  +4 +4 0

  Atceros

  Nu, kāpēc tā vajag domāt par savu Valsti. Svētdien vinus redzējām braucām pa Jelgavas soseju. Bija milzīgs sastrēgums, bet visi brauca viniem garām, māja. Iespējams kāds arī nolamāja. Bet nevajag rakstīt, ka te visus piekaus, apzaga un zirgus uzceps saslikos!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl