Zinātņu akadēmija tiesā uzvar “Rīgas koncertzāli”

0 Komentāru

Negaidīts pavērsiens Latgales apgabaltiesā. Iepriekš zaudētā strīdā Latvijas Zinātņu akadēmija trešdien, 15. novembrī, uzvarējusi uzņēmumu “Rīgas koncertzāle”.

Iepriekšējais – rajona tiesas spriedums gan bija radikāli pretējs. Tajā bija lemts, ka Zinātņu akadēmijai ir jāfiksē koncertzāles telpās veiktie ieguldījumi, ko gan līdz šim akadēmija bija atteikusies darīt, un tas bija galvenais konflikta iemesls ar uzņēmumu ”Rīgas koncertzāle”, – tādēļ pušu sadarbība tika izbeigta un koncertzāles darbība tika apturēta.

Zinātņu akadēmija šo tai nelabvēlīgo lēmumu pārsūdzēja, un trešdien Latgales apgabaltiesa lēma par labu akadēmijai, noraidot “Rīgas koncertzāles” prasību.

Vai šī tiesvedība tagad pieliks punktu šim strīdam – nav zināms, jo arī šo lēmumu vēl var pārsūdzēt. Rīgas koncertzāle dīkā stāv jau trīs gadus. Koncertzāles atjaunotājs un bijušais nomnieks Juris Millers joprojām cer atsākt koncertzāles darbību. Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmija nevēlas šo sadarbību turpināt.

Bijušais nomnieks – uzņēmums “Rīgas koncertzāle” gan telpas akadēmijā joprojām nav atstājis, tāpēc tam draud piespiedu izlikšana.

0 Komentāru