Zināms jaunākais skolu reitings – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija atkal atzīta par labāko

0 Komentāru
Zināms jaunākais skolu reitings – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija atkal atzīta par labāko
Ieva Čīka / LETA

Draudzīgā aicinājuma fonds par labāko ģimnāziju Latvijā šogad kārtējo reizi atzinis Rīgas Valsts 1. ģimnāziju.

Vidusskolu grupā labākos rezultātus uzrādīja Daugavpils Krievu licejs-vidusskola. No lauku skolām apbalvos Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolu. Savukārt pie balvas specializēto skolu grupā tiks Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola.

Tikmēr kategorijā “Izaugsme” balva tiks pasniegta Rīgas vispārizglītojošajai privātajai vidusskolai “Evrika”. Par sasniegumiem vairākos mācību priekšmetos apbalvos Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju, Rīgas Centra humanitāro vidusskolu, Salienas vidusskolu un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu.

Šodien, 15. novembrī, Cēsīs notiks “Skolu reitinga 2017” balvu pasniegšana. Šogad konkursā tika nominēta 51 skola četrās nominācijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas.

Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele skaidroja, ka pēdējo gadu rezultāti rāda patīkamus pārsteigumus, ka reitinga augšgalā ir ne tikai lielo pilsētu mācību iestādes, bet arvien vairāk tajā parādās arī nelielas skolas no Latvijas reģioniem.

Reitingā pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus – latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.

0 Komentāru