Zināmi visi vadošo partiju Rīgas mēra amata kandidāti – Ušakovs, Ķirsis, Krauze un Broka

0 Komentāru

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Rīgas mēra amata kandidāte būs pašreizējā Rīgas domes deputāte Baiba Broka.

Par to šodien vienojās Nacionālās apvienības valde. Iepriekš partijas Rīgas nodaļa kā iespējamus kandidātus uz šo amatu izvirzīja Broku un Saeimas deputātu Rihardu Kolu, bet viņš savu kandidatūru atsaucis.

Broka arī iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās bija “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK saraksta līdere Rīgā. Viņa tika ievēlēta Rīgas domē, bet Nacionālā apvienība tajā darbojās opozīcijā. Vēlāk Broka kļuva par tieslietu ministri toreizējās premjerministres Laimdotas Straujuma valdībā.

Pēc tam, kad Satversmes aizsardzības birojs nemainīja nostāju par atteikumu piešķirt Brokai pielaidi valsts noslēpumam, viņa atkāpās no ministres amata un atjaunoja Rīgas domes deputātes mandātu. Jau ziņots, ka pārējās valdošās koalīcijas partijas arī nosaukušas savus saraksta līderus Rīgā – “Vienotība” izvirzījusi parlamentārieti Vilni Ķirsi, savukārt Zaļo un zemnieku savienība – politiskā spēka valdes priekšsēdētāju Armandu Krauzi. Pašvaldību vēlēšanas notiks šogad jūnijā.

Foto

0 Komentāru