Zīme par helikoptera nosēšanās laukuma būvi ir, paša laukuma – nav. Kur tas slēpjas?

Komentāri

Kādā no pļavām Daugavpils novadā netālu no Baltkrievijas robežas atrodama zīme, ka tur par Eiropas Savienības naudu izbūvēts helikoptera nosēšanās laukums, taču pats laukums gan nav manāms. Kur tas paslēpies, un vai maz izbūvēts, devās skaidrot raidījuma Bez Tabu komanda.

”Aizbraucot līdz pierobežas punktam un braucot no tā atpakaļ, apstājāmies – ieraudzījām šo [helikoptera nosēšanās laukuma – red.] zīmi. Radās jautājums: kas tur ir, kā nav?” raidījumam Bez Tabu stāsta lasītājs Ritvars, kurš ir neizpratnē par Eiropas fondu līdzekļu izlietošanu Latvijā. ”Tālāk par zīmi negājām, jo pat vēl nebija pavasaris. Lauks bija ļoti slapjš, un to nosēšanās laukumu tā arī neredzējām. Mums radās jautājums – kāpēc tad tā zīme ir uzstādīta?”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patiesībā helikoptera nosēšanās laukums ir izbūvēts, taču tas atrodas pārsimts metru attālumā no Eiropas fondu līdzekļu izlietojuma zīmes.

Skaties foto!

Tur atrodams aptuveni 20 reiz 20 metru apjomīgs betona placis. Konkrētais helikoptera nosēšanās laukums tika izklāts apmēram viena kilometra attālumā no robežas ar Baltkrieviju, taču pieci laukumi ir izvietoti citur gar robežu. Tie tika izbūvēti 2007. gadā, un kopējā sešu helikoptera nosēšanās laukumu izbūves summa ir 219 tūkstoši eiro.

Savukārt iemesls, kāpēc nosēšanās laukums atrodas krietni tālāk, nevis tur, kur uzstādīta zīme, ir tāds, ka nepļautā pļava pieder kādai privātpersonai.

”Mūsu aviācijas piloti ir apmācīti tā, ka var nolaisties jebkur, taču ne jau uz tāda nepļauta lauka. Tāpēc laukumus uzturam kārtībā, lai tie būtu tīri,” stāsta Aigars Zvaigzne, Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes pārstāvis.

Skaties video!

Lasi vēl