Komentāri
Zīle: MH17 notriekšana rāda, ka aviācijā jāņem vērā jauni konfliktu zonu paveidi
FOTO: LETA

Eiropas Parlamenta Transporta un tūrisma komiteja vakar, 3.septembrī,  tikās ar ekspertiem no vairākām starptautiskajām organizācijām un ES struktūrām, kas saistītas aviācijas drošību, lai pārrunātu aviācijas drošības un gaisa telpas pārvaldes jautājumus, kas izriet no Malaizijas reisa MH17 notriekšanas Ukrainā.

Starpvalstu informācijas apmaiņas mehānisms par aviācijas drošības riskiem virs konfliktu zonām šobrīd jau pastāv, taču Ukrainas gadījumā ir neskaidrs konflikta zonas statuss, un tas, kura valsts ir atbildīga par informācijas sniegšanu starptautiskajām aviācijas drošības organizācijām.

Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle diskusijā norādīja uz diviem galvenajiem politiskajiem aspektiem, kas nākotnē nopietni jāņem vērā gaisa telpas pārvaldības un drošības sakarā.

“Ukrainas gadījumā mēs redzam t.s. “kombinēta kara” scenāriju, kur oficiāli starp divām valstīm karastāvokļa nav, taču reāli karadarbība notiek, un vienas valsts teritoriju un gaisa telpu faktiski kontrolē cita valsts. Tā ir Krievijas jauna stratēģija – noliegt savu iesaisti konfliktā, pēc katastrofas starptautiski paziņojot, ka atbildība jāuzņemas Ukraina,” norāda Zīle.

Sarunas dalībnieki atzina, ka faktiski nav juridiska regulējuma, kas nodrošinātu starptautisku aviācijas ekspertu un izmeklētāju piekļuvi lidmašīnas katastrofas vietai tādās teritorijās, ka atrodas neviena it kā nekontrolētu “dumpinieku” rokās.

Notriektā MH17 reisa bojā gājušo tuvinieki un viņu valstu sabiedrības bija šokētas ieraugot, ka katastrofas vietā notiek marodierisms, ņirgāšanās par upuriem, tiek novākti un nobēdzināti pierādījumi, bet eksperti katastrofas apstākļu noskaidrošanai netiek pielaisti. Turklāt, notiek informācijas slēpšana un sagrozīšana.

“Politiski nav attaisnojams fakts, ka attiecīgās starptautiskās aviācijas organizācijas šādos apstākļos tikai ”noplāta rokas” un neko nevar iesākt, un faktiski nav risinājuma. Šādos gadījumos ir jānosaka, ka – lai kuras valsts faktiski kontrolētā teritorijā atrastos negadījuma vieta, šai valstij ir pienākums nekavējoties nodrošināt starptautiskajiem izmeklētājiem pieeju šai vietai. Un, konkrētajā gadījumā, ir jāatrod veids, kā par notikušo likt atbildēt Austrumukrainas teroristus kontrolējošajai valstij – Krievijai,” norāda Zīle.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl