Zilā karoga sertifikāts šogad piešķirts 23 ūdenstilpnēm

Pievienot komentāru

Uzsākoties vasaras sezonai, arī Latvijas peldvietās un jahtu ostās sākuši plīvot pasaulē atpazīstamākie tūrisma eko sertifikāti – Zilie karogi. Kopumā šajā vasarā zilie karogi plīvos 23 pludmalēs un starp Baltijas valstīm šajā ziņā Latvija ir līderos, jo, piemēram, Igaunijā šovasar plīvos vien trīs, bet Lietuvā pieci zilie karogi.

Lai pretendētu uz Zilā karoga sertifikāta iegūšanu, ir jānodrošina izvirzītie 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Jūrmala šogad ir līdere – karogs piešķirts Bulduru, Dubultu, Dzintaru, Jaunķemeru, Kauguru, Majoru un Mellužu pludmalēm. Dzintaros šodien sastaptie iedzīvotāji atzina, ka salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, vide kļuvusi ievērojami tīrāka.

“Jūrmalā ir tīrs. Es jums varu pateikt: es dzīvoju tālāk, kur ir Vaivari un visā garumā no Dzintariem līdz turienei ir ļoti tīrs,” saka vietējā iedzīvotāja Irina.

“Īstenībā, kā kura – jāskatās. Citreiz ir tā ka ir vairāk kaut kādi atkritumi izmesti, var pamanīt, ka nav savākti, bet tā es teiktu, ka ir diezgan normāli,” situāciju raksturo jūrmalniece Ilze.

Latvija Zilā karoga programmā piedalās jau 20 gadus un pirmais Zilais karogs tika pasniegts 1999. gadā Ventspils pludmalei.