Komentāri

Aizvadītajās Ziemassvētku brīvdienās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 97 izsaukumus,
no kuriem 50 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 26 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Naktī uz svētdienu glābēji saņēma izsaukumu uz Ozolnieku novada Salgales pagastu, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka divstāvu dzīvojamai mājai ar atklātu liesmu deg otrais stāvs un jumts 198 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās divi cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji no degošās ēkas izglāba apmēram 60 gadus vecu vīrieti, kurš bija saindējies ar dūmiem un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmdienas naktī tika saņemts izsaukums uz Jāņkalna ielu Alūksnē, kur dzīvojamai mājai dega jumts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamai mājai deg bēniņi un jumta konstrukcijas 120 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotās ēkas otrā stāva, ar glābšanas masku palīdzību, izglāba piecus cilvēkus, bet no pirmā stāva evakuēja vienu cilvēku.

Ziemassvētku brīvdienās platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies svētdien – plkst.7.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Atbrīvošanas aleju Rēzeknē, kur ar atklātu liesmu 500 kvadrātmetru  platībā dega divstāvu neapsaimniekota ēka. Pēc vairāk kā deviņu stundu darba, ugunsgrēks tika likvidēts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl