Ziemas tuvākajā laikā nebūs! Nedēļas beigās gaidāmi jauni siltuma rekordi

Pievienot komentāru
Ziemas tuvākajā laikā nebūs! Nedēļas beigās gaidāmi jauni siltuma rekordi
FOTO: LETA

Lai arī sestdien no rīta Latvijas austrumos vietām sniega segas biezums sasniedza pat septiņus centimetrus, turpmākajās dienās sniegs strauji kusa, pirmdien no rīta tikai Alūksnes, Lielpeču un Zosēnu novērojumu stacijā sniega segas biezums bija aptuveni divi centimetri.

Fragmentāra sniega sega valsts austrumu daļā būs arī tuvākajās dienās, bet nedēļas otrajā pusē, kad vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem un Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas, esošā sniega sega izkusīs, bet jauna siltajos apstākļos neveidosies.

Vēl šīs nedēļas sākumā un vidū no ziemeļrietumiem Latvijā ieplūdīs nedaudz vēsākas gaisa masas, naktīs sals gaidāms gandrīz visā Latvijā, vietām termometra stabiņš naktī uz otrdienu noslīdēs pat līdz -5/-7 grādiem, bet jau nākamajās naktīs sals mazināsies, bet nedēļas otrajā pusē, vējam atkal iegriežoties no dienvidrietumiem, nepiesals pat nakts laikā.

Šīs nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā pastāv varbūtība, ka tiks uzstādīti pat jauni maksimāls gaisa temperatūras rekordi.

Šodien un rīt, pateicoties siltajiem Baltijas jūras un Rīgas līča ūdeņiem, veidosies gubu-lietus mākoņi, kas nesīs gan slapju sniegu un sniega graudus, gana arī lietu, naktī valsts austrumos gaidāms arī sniegs.

Trešdien, pastiprinoties nelielam augsta spiediena atzaram, nokrišņu būs vēl mazāk, bet jau ceturtdien Latviju no rietumiem sasniegs jauna plaša nokrišņu zona, kas atnesīs lietu, vien pašā sākumā valsts austrumos gaidāms arī sniegs, slapjš sniegs. Palaikam līs arī turpmākajās šīs nedēļas dienās. Šajos mainīgajos laika apstākļos ļoti uzmanīgiem jābūt autovadītājiem, jo uz ceļiem bieži veidosies apledojums!

Iepriekš minētie dienvidrietumu vēji nedēļas otrajā pusē atkal būs brāzmaini, detalizētā informācija tuvākajam periodam šajā nedēļā liecina, ka vēja brāzmas nebūs stiprākas par 15-18 metriem sekundē, tomēr ilgāka termiņa prognozes nākamajai nedēļai neizslēdz varbūtību, ka vēja brāzmas sasniegs arī vētras spēku, tomēr šo informāciju noteikti vēl precizēsim.

Ziemassvētkos pastāv ļoti augsta varbūtība, ka saglabāsies mainīgi laika apstākļi. Pamatā valdīs gaisa masu plūsma no rietumiem, dienvidrietumiem, līdz ar to šis periods būs salīdzinoši silts, iespējams arī vējains. Gaidāmi nokrišņi, bet sniega, sevišķi biezākas sniega segas veidošanās, varbūtība ir maza.