Komentāri
Ziemas sezonā valsts autoceļu uzturēšanai tērēti 22,65 miljoni eiro
FOTO: LETA

Šodien, 31.martā, noslēdzas ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā diennakts režīmā. Šoziem valsts autoceļu uzturēšanas ziemas sezonas darbi veikti par 22,65 miljoniem eiro, kas ir par 13% vairāk nekā pērn, kad ziemas sezonā bija nepieciešams veikt darbus 20 miljonu eiro apjomā.

Šajā ziemas sezonā autoceļu uzturēšanai – sniega tīrīšanai un slīdamības mazināšanai – VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) kopumā izmantoja 636 dažādas tehnikas vienības, tajā skaitā 210 speciāli aprīkotās smagās automašīnas ar priekšējām un sānu lāpstām. Līdz ar autoceļu ziemas uzturēšanas sezonas noslēgšanos tiek pārtrauktas ceļu uzturētāju ziemas dežūras 24 stundu režīmā, bet gadījumā, ja iestāsies ziemai raksturīgie laika apstākļi, tad autoceļu uzturēšanas darbi tiks veikti pēc nepieciešamības.

Ziemas sezona valsts autoceļu uzturēšanā oficiāli ilgst no 1.novembra līdz 31.martam. Visi valsts autoceļi ziemā tiek uzturēti atbilstoši noteiktajai ziemas uzturēšanas klasei. Lielāko daļu no ziemas uzturēšanas izmaksām veido šādi uzturēšanas darbu veidi – brauktuvju kaisīšana ar pretslīdes materiāliem – 11,7 milj eiro, brauktuvju attīrīšana no sniega ar vienlaicīgu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem – 7,6 milj. eiro, bet brauktuvju attīrīšana no sniega – 1,5 milj. eiro.

LAU operatīvie dati arī liecina, ka šā gada pirmajos trīs mēnešos (dati par marta pēdējām dienām vēl tiek apkopoti) grants segumu uzturēšanas darbi Latvijas reģionos veikti sekojošā apjomā: ceļa segumu līdzināšana – 47 865 pārg.km (t.sk. uz reģionālajiem autoceļiem – 6 141, vietējiem – 41 724), ceļa segumu planēšana – 3 251 km (t.sk. uz reģionālajiem – 252, uz vietējiem – 2 999), ceļa klātnes profilēšana -535 km (t.sk. uz reģionālajiem autoceļiem – 54, uz vietējiem – 481), savukārt iesēdumu un bedrīšu remonts uz grants ceļiem veikts 7 697 kubikmetru apmērā (t.sk. uz reģionālajiem autoceļiem – 2 692, uz vietējiem – 5 005 m3).

Lasi vēl