Ziema nesteidz atkāpties: 10 centimetrus bieza sniega sega un jauni aukstuma rekordi

Pievienot komentāru

Ziema nesteidz atkāpties, un arī trešdien no rīta daudzviet Latvijā visus jau otro dienu pārsteidza sniegputenis.

Meteoroloģiskie radari visspēcīgāko snigšanu šorīt fiksējuši galvaspilsētā un tās apkaimē. Tāpat bieza sniega sega fiksēta dažviet Kurzemē, piemēram, Saldus novadā, kur vietējie iedzīvotāji ziņoja par 10 centimetrus biezu sniega kārtu.

Arī Jēkabpils bija zem astoņus centimetrus biezas sniega segas. Sniegs gan bija ļoti irdens un gaisīgs, tāpēc tas ātri vien sāka noplakt un strauji sāka kust. Līdz ar to vietās, kur puteņa dēļ zeme ar debesīm bija sajaukusies kopā un, kur iedzīvotāji jau vilka atkal ārā sniega lāpstas, sniegs pāris stundu laikā jau bija pazudis.

LNT Ziņu uzrunātie Olaines novada iedzīvotāji cer, ka sniegs nebūs paspējis nodarīt ļaunumu saplaukušajiem augļu kokiem, sazaļojušajiem dārziem un laukiem.

Tāpat šodien labots 10. maija nacionālais aukstuma rekords. Naktī uz trešdienu tas labots sešās novērojumu stacijās. Aukstuma rekordi galvenokārt krituši valsts rietumu daļā – Liepājā, Pāvilostā, Stendē, Saldū un Dobelē, kur minimālā gaisa temperatūra bija -2,3…-4,3 grādi. Rēzeknē labots arī visas valsts rekords, tur termometra stabiņam noslīdot līdz -4,7 grādiem.