2 komentāri

Naudas pārskaitījums dažu sekunžu laikā uz jebkuru banku, pieejams 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā – šādus zibmaksājumu Latvijas komercbankas sāks pakāpeniski piedāvāt jau pēc dažiem mēnešiem.

Komercbankās naudas pārskaitījumi šobrīd parasti notiek dažu stundu laikā, norēķini nenotiek naktī, kā arī brīvdienās. Bet Latvijas Banka, kas jau vēsturiski bankām nodrošina norēķinu infrastruktūru, kā viena no pirmajām Eiropā realizēs apvērsumu naudas pārskaitījumu jomā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zibmaksājums, tiesa, pagaidām eiro valūtā, banku klientu ikdienā ienāks pakāpeniski. Bet ar laiku daudziem tas varētu aizstāt skaidru naudu un norēķinu kartes, jo bankas ātros maksājumus visupirms varētu piedāvāt, klientam norēķinoties ar mobilā telefona aplikāciju. Kā viena no pirmajām Latvijā zibmaksājumus varētu nodrošināt banka “Citadele”, un tie neizmaksās dārgāk kā pašreizējie pārskaitījumi, bet uz mazām summām – būs pat lētāki.

Internetbankā ātrie maksājumi varētu būt pieejami ap novembra beigām, kad Latvija pievienosies vienotajam Eiropas risinājumam, un zibmaksājumus varēs veikt starp desmitiem Eiropas banku. Drošības apsvērumu dēļ zibmaksājumiem noteikti 15 tūkstoši eiro maksimālā summa. Latvijā privātpersonām tā sākotnēji varētu būs ievērojami mazāka. Līdz ar to nepazudīs arī tradicionālie pārskaitījumi, norāda norāda “Swedbank” eksperts.

Zibmaksājumu nodrošināšanā drošības jautājumi ir viens no lielākajiem izaicinājumiem bankām, arī SEB bankai, kas ātrus pārskaitījumus uz citām bankām cer ieviest vēl šogad.

Ar laiku zibmaksājumus varētu piedāvāt ne vien lielākā daļa banku Latvijā, bet arī Latvijas Pasts un Valsts kase, kas ļautu zibenīgi samaksāt arī nodokļus. Bet zibmaksājumu iespējamība savukārt ļaus būvēt jaunus risinājumus klientiem, piemēram, ātri samaksāt par preci gadatirgū vai par piegādāto picu, varbūt pat ar šādu pārskaitījumu iegādāties lietotu automašīnu.

Par jaunu ēru Latvijas banku, uzņēmumu un iedzīvotāju norēķinos vairāk – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

 • Haha
  +2 +2 0

  Haha

  Jauu ir 2018.. nu? Kur ta i? :D es piem. Tagad jau gaidu otro dienu naudu... zajebala jau
 • Neprāts!
  +1 +1 0

  Neprāts!

  Es jau trešo dienu gaidu naudu no Citadeles uz Swedbank, savu naudu...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl