Zibakcijā Rīgas stacijas tunelī uzstāsies pasaules operas zvaigzne Egils Siliņš

Pievienot komentāru
Zibakcijā Rīgas stacijas tunelī uzstāsies pasaules operas zvaigzne Egils Siliņš
Foto: LETA

Lai pievērstu uzmanību Vāgnera zāles pagaidām neskaidrajai nākotnei, Rīgā notiks vēl nebijusi zibakcija – pasaules operas zvaigzne Egils Siliņš gatavojas dziedāt stacijas tunelī.

22. maijs ir komponista Riharda Vāgnera dzimšanas diena. Un šis brīdis izvēlēts, lai runātu par Vāgnera zāles glābšanu. Zibakcijā, kas notiks ap plkst. 12.40, iesaistīsies Egils Siliņš, kurš ir viens no pasaulē pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautiski novērtēto Latvijas dziedātāju zvaigznāja lepnums.

Egils Siliņš
operdziedātājs

Mums priekšā šodien ir liels darbiņš – dziedāšana stacijas tunelī. Arī man tas ir kaut kas nebijis. Es, protams, labprātāk dziedātu Vāgnera zālē, bet tā jau 11 gadus stāv tukša, šī vēsturiskā ēka, kurā pirms 118 gadiem kā diriģents darbojies slavenais Rihards Vāgners. Un šo faktu, nu, atstāt tā, lai šis nams sabrūk… nu, sāp sirds.

Siliņš atzina, ka ir piesaistīti privāti līdzekļi, lai šo ēku atjaunotu. Savukārt zibakcija tiek organizēta, lai pievērstu gan valdības, gan sabiedrības uzmanību.

Zibakcijā skanēšot holandiešu monologs no Vāgnera operas “Klīstošais holandietis”. Piedalīsies arī pianists Mārtiņš Zilberts.

Koncertzāle, kuru šodien dēvējam par Vāgnera zāli, komponistam kalpoja par iedvesmas avotu. Vāgnera zālē ar savu mūziku viesojušās tādas klasiskās mūzikas zvaigznes kā komponisti Hektors Berliozs un Ferencs Lists. Siliņš gan atzīst, ka Latvijā šis vēsturiskais mantojums tiek novērtēts, taču ne visam ir rocība.

Egils Siliņš
operdziedātājs

Kā jau vienmēr, mēs atduramies pret finansiālajiem līdzekļiem. Cik es zinu, ka valdībai jau ir arī otra problēma – mums pietrūkst koncertzāles simfoniskajam orķestrim. Ja tagad paralēli tiek arī virzīts šis projekts ar Vāgnera zāli kā nelielu operas namu, tad, nu, it kā pa daudz būtu. Bet, es domāju, ka ir jābūt maksimālistiem. Latvija ir tā zeme, kur nevar lepoties ar izrakteņiem vai naftu, bet var lepoties ar kultūru.

Saruna ar Egilu Siliņu