Laukos cilvēki negrib strādāt pat par 1100 eiro, un nemotivē arī bezmaksas mājoklis

Latvijā būtiski pieaudzis brīvo darbavietu skaits, tā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati, taču tās nav iespējams aizpildīt ar bezdarbniekiem, jo daļai cilvēku ir neatbilstošas kvalifikācijas.

Atpakaļ uz rakstu

106 komentāri

 • Iluta

  Iluta

  Un ja jau šeit maksātu tādas algas, vai tik daudzi izvēlētos braukt strādāt uz ārvalstīm? Brīvās darbavietas rodas no zemā atalgojuma un tā, ka lauki paliek tukši. Nav jau vairs kam strādāt...
 • Iluta

  Iluta

  Mīļie, LNT! Pabraukājiet pa laukiem, paintervējiet cilvēkus, lai redzētu reālo situāciju! Nevis popularizējiet to, ko stāsta "tur augšā" vai kāds melīgs zemnieks. Kurš zemnieks strādniekiem ir piedāvājis tik lielu atalgojumu? Smieklīgi.
 • Lote

  Lote

  Nu kas tās par muļķībām! Tiek meklēti iemesli ievest darbaspēku no ārvalstīm? Protams, ka ir laukos kontingents, kam nevajag ne darbu, ne mājokli, ka tikai pabalsts un dienišķā pudele. Taču nevajag vispārināt. Kurš laukos kādam uz vietas ir piedāvājis 1100 eiro algu? Kaut kā nav nācies dzirdēt. Pat pieredzējušiem speciālistiem tik daudz nepiedāvā, vismaz ne Latgalē. Te ir apburtais loks - cilvēkiem nav darba, uzņēmējiem nav darbaspēka. Jo algas ir tik mazas, ka cilvēks neredz jēgu strādāt. Paintervējiet cilvēkus! Vai kāds teiks, ka ir atteicies no 1100 eiro algas???
 • Traktorists

  Traktorists

  Normālās saimniecībās cilvēki stāv rindā, lai tikai dabūtu darbu pie noteikta saimnieka. Tas ka šeit nav kas strādā ir pašu vaina, slikta saimniecība.
 • Yan

  Yan

  Citāts no raksta : "...likumiskā prasība viņiem obligāti maksāt vidējo algu valstī esot neprātīga".
 • Juris
 • Nu nu

  Nu nu

  1100€ alga Eiropas valstij, nu neteikšu, ka tas ir daudz. Ne pārāk ilgi sludinājumos pameklējot, var atrast darbu Eiropā pa 2000€. Un cik tad nieku tā aizbraukšana maksā. Un lauksaimniecībā zinu, tā naudiņa jāpelna sūri grūti, ar melnu muti un no agra rīta līdz vēlam vakaram. Turklāt, bieži piedāvātais darbs ir tikai uz sezonu.
 • Smieklīgi

  Smieklīgi

  Nu, Tom Knope, un vai pašam nav smieklīgi tās pasakas, kuras stāsti televīzija?
 • Smieklīgi

  Smieklīgi

  Nu, Toms Knope māk pasakas stāstīt. Nu nemaksā viņi tādas algas. Drīzāk samazina labu, uzticamu strādnieku algas, bez brīdinājuma. Būtu pakaunējušies. Jūsu attieksme ir diezgan necilvēcīga.
 • Ilze Panava

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!