Komentāri

Zemgalē divās upēs novēroti plankumi ar nezināmas izcelsmes vielām. Dobelē, Bērzes upē un Jelgavā, Platones upes grīvā uzstādītas absorbējošās bonas, kas uzsūc eļļainos plankumus. Lai arī vielas nosaukums pašlaik nav zināms, vides speciālists mierina, sakot, ka viela neesot bīstama.

Glābēji uz piesārņotajām upēm devās vairākas reizes. Pirmais izsaukums saņemts vakar vienos pēcpusdienā. Glābēji un vides dienesta speciālisti Bērzes un Platones upēs uzstādīja aizsragbonas.

Vides speciālisti skaidro, ka Bērzes upē nonācis kāds naftas produkts, tas bijis vizuāli redzams. Savukārt Platones upē, kur joprojām stiepjas aizsragbonas ūdenī nonākusi caurspīdīga, eļļaina viela bez noteiktas krāsas un smakas 2000m2 platībā.

VUGD pārstāve Inga Vetere:
Šeit vietā, kur Platona ietek Lielupē redzams, ka upes ūdens ir duļķains un grūti caurredzams. Nekāds ķīmisks piesārņojums nav novērojams, bonās galvenokārt sakrājušies atkritumi un dažādi ūdens augi.

Viela, kas ir grūti pamanāma un vairāk izskatās pēc pelēkiem netīrumiem, šorīt nodota laboratoriskai pārbaudei. Lai arī vielas nosaukums pašlaik nav zināms vides speciālists mierina, sakot, ka viela nevarētu būt bīstama.

VVD Jelgavas reģionālās pārvaldes direktors Hardijs Verbelis:
Upē nonākusi viela, kas, manuprāt, nav bīstama, nav bīstama upei, nav bīstama videi arī zivis mēs tur redzējām, viņas uzvedās normāli, nekādi slāpšanas gadījumi nebija.

LNT ziņas gan novēroja pastiprinātu zivju lēkāšanu pie ūdenī novietotajām bonām. Līdz ar lietus mitēšanos arī piesārņojums vairs nav pieaudzis un aizsragbonas to pamazām uzsūc. Tāpēc vides speciālisti uzskata, ka abos gadījumos vielas upēs nonākušas pārplūstot kanalizācijas sistēmai, spēcīgo lietusgāžu dēļ. To apstiprina arī glābēju novērojumi.

Speciālisti liek cerības, ka Jelgavā lietus ūdens attīrīšanas iekārtu modernizācija turpmāk novērsīs neattīrītu notekūdeņu nonākšanu upēs. Citās Zemgales pilsētās, kur ir augsts gruntsūdens līmenis, pie spēcīga lietus piesārņojums var atkārtoties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl