Zemgalē slēgts autoceļš pie Anneniekiem. Uz grants ceļiem veidojas šķīdonis

0 Komentāru
Zemgalē slēgts autoceļš pie Anneniekiem. Uz grants ceļiem veidojas šķīdonis
Foto: aculiecinieka foto

Otrdien nolemts slēgt satiksmei applūdušo un daļēji izskaloto autoceļu Annenieki-Jaunpils. Arī citviet šķīdonis būtiski apgrūtina pārvietošanos pa grants ceļiem, norāda VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Autoceļa Annenieki-Jaunpils slēgto posmu 1,7. kilometrā var apbraukt caur Bikstiem, izmantojot autoceļus Tukums-Auce-Lietuvas robeža (Vītiņi) no Jaunpils līdz Bikstiem un tad pa Liepājas šoseju (A9) līdz Anneniekiem.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Šķīdonis uz grants ceļiem rodas pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā, kad uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk, to uzsver “Latvijas Valsts ceļi”. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.

0 Komentāru