Komentāri

Ap 150 zemessargu šajā nedēļas nogalē savā kontrolē pārņēmuši gan lielākus, gan mazākus ceļus Vidzemes pusē. Uz tiem uzstādīti kontrolpunkti, un zemessargi trenējas kaujas operācijām, kādas varētu izveidoties, ja cauri mēģinātu izkļūt potenciālie ienaidnieki. Šīs ir ikgadējas mācības, kuru mērķis ir stiprināt zemessargu aizsardzības spējas.

Zemessardzes lauka mācībās 22. kājnieku bataljonu trenē aizsardzības operācijām. Viens no uzdevumiem – izvietot kontrolpunktus uz ceļiem, pārbaudīt caurbraucošās automašīnas un to pasažierus; bet svarīgākais –   jāprot identificēt, vai tie ir potenciālie ienaidnieki vai miermīlīgi iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kontrolpunkti izvietoti uz koplietošanas ceļiem, lai zemessargi darbotos pēc iespējas reālākos apstākļos, kur ir satiksme. Uz kāda meža ceļa tik tikko noslēgusies kauja, un nu zemessargi analizē operācijas gaitu.

Kā norāda bataljona komandieris, šādas praktiskās mācības sagatavo karavīrus nestandarta situācijām. Apgūtās prasmes īpaši noderīgas kļūtu nekonvenciāla kara gadījumā.

Lai gan civiliedzīvotāju automašīnas Zemessardze nepārbauda, ik pa laikam redzams, ka kāds šoferītis nobīstas un maina virzienu.

Šo mācību laikā tiks atlasīti arī spējīgākie zemessargi bataljona izlūka vadam – tajā uzņem karavīrus ar augstu sagatavotības pakāpi.

Skaties video!

Lasi vēl