Komentāri

Ap 150 zemessargu šajā nedēļas nogalē savā kontrolē pārņēmuši gan lielākus, gan mazākus ceļus Vidzemes pusē. Uz tiem uzstādīti kontrolpunkti, un zemessargi trenējas kaujas operācijām, kādas varētu izveidoties, ja cauri mēģinātu izkļūt potenciālie ienaidnieki. Šīs ir ikgadējas mācības, kuru mērķis ir stiprināt zemessargu aizsardzības spējas.

Zemessardzes lauka mācībās 22. kājnieku bataljonu trenē aizsardzības operācijām. Viens no uzdevumiem – izvietot kontrolpunktus uz ceļiem, pārbaudīt caurbraucošās automašīnas un to pasažierus; bet svarīgākais –   jāprot identificēt, vai tie ir potenciālie ienaidnieki vai miermīlīgi iedzīvotāji.

Kontrolpunkti izvietoti uz koplietošanas ceļiem, lai zemessargi darbotos pēc iespējas reālākos apstākļos, kur ir satiksme. Uz kāda meža ceļa tik tikko noslēgusies kauja, un nu zemessargi analizē operācijas gaitu.

Kā norāda bataljona komandieris, šādas praktiskās mācības sagatavo karavīrus nestandarta situācijām. Apgūtās prasmes īpaši noderīgas kļūtu nekonvenciāla kara gadījumā.

Lai gan civiliedzīvotāju automašīnas Zemessardze nepārbauda, ik pa laikam redzams, ka kāds šoferītis nobīstas un maina virzienu.

Šo mācību laikā tiks atlasīti arī spējīgākie zemessargi bataljona izlūka vadam – tajā uzņem karavīrus ar augstu sagatavotības pakāpi.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl