Komentāri

Vai ir ētiski, pirms nepilna gada sabrukušā lielveikala ‘’Maxima’’ vietā būvēt jaunu ēku? Šis jautājums ir strīdus ābols starp zemes gabala īpašnieku un bojāgājušo tuviniekiem. Tagad viņi par piemiņas vietu izvēlējušies vienu nožogojuma daļu, tomēr cer, ka drīz ziedus varēs nolikt speciāli veidotā memoriālā. 

Piemiņas karogi, Zolitūdes traģēdijas vietā jau pabalējuši – drīz apritēs gads, kopš iebruka lielveikala ”Maxima” griesti un gāja bojā desmitiem cilvēku. Joprojām nav skaidrs, kas turpmāk šajā vietā atradīsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bojāgājušo tuvinieki uz traģēdijas vietu joprojām noraugās caur žogu. Viņi ļoti cer, ka bijušā lielveikala vietā tiks izveidota piemiņas vieta, taču pagaidām tas nav iespējams. Vēl tiek veiktas ekspertīzes atlikušas būves fragmentam un pazemes autostāvvietai, kas arī skaitās daļa no nu jau nojauktās ēkas.

Traģēdijā bojā gājušo tuvinieki satraukušies par zemes īpašnieku vēlmi šajā vietā veikt jaunu apbūvi un uztver to par piemiņas zaimošanu. Biedrība ir aicinājusi Pašvaldību mainīt šīs teritorijas zonējumu no apdzīvojamās apbūves uz sabiedrisku vietu – tas ļautu šeit ierīkot piemiņas memorandu.

Īpašnieki gan atzīst, ka pagaidām lēmumu par to, kas šajā vietā atradīsies turpmāk, nav pieņēmuši.

Šodien traģēdijas vietu apmeklēja visas ieinteresētās puses, lai pārliecinātos, kā norit atlikušās ēkas un autostāvvietas iekonservēšana. To plānots pabeigt līdz oktobra beigām, tad arī varētu kļūt zināmi ekspertīžu rezultāti.

Patlaban būvnieki šajā vietā veido pagaidu pārsedzi, kas nosegs traģēdijas vietu. Veikala drupas ir klasificētas kā grausts, kas degradē apkārtējo vidi un ir bīstams sabiedrībai.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas, kad iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl