Komentāri
Zemākais punkts – šādi banku analītiķi vērtē Latvijas ekonomikas sniegumu šogad
FOTO: LETA

Vai Latvijas Banka, kas šogad jau vairākas reizes pazeminājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi, to darīs vēlreiz – tas kļūs zināms šodien bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča vērtējumā.

Latvijas Banka vērtē, ka 2016. gads, visticamāk, būs ar zemāko izaugsmi kopš krīzes. Gada sākumā banka prognozēja, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts šogad varētu augt par 2,7%.

Ņemot vēra tautsaimniecības ”buksēšanu”, gaidāmais izaugsmes vērtējums ticis pārskatīts vairākas reizes – pēdējo reizi septembrī prognoze pazemināta no 2 līdz 1,4%.

Arī uz nākamo gadu Latvijas Banka raugās piesardzīgāk nekā valdība, tomēr norāda uz vairākām gaidāmām pozitīvām izmaiņām. Tās skars Eiropas fondu apguvi un pieprasījuma straujāku pieaugumu. Sagaidāms, ka šodien Rimšēvičs dos ”ceļa maizi” valdībai un runās par akūti nepieciešamiem lēmumiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl