Zelta rudeni Siguldā dodas vērot līdz pat 100 000 apmeklētāju

0 Komentāru
Zelta rudeni Siguldā dodas vērot līdz pat 100 000 apmeklētāju
ANDRIS JERMUTS

Par Latvijas rudens galvaspilsētu dēvētā Sigulda joprojām turpina uzņemt viesus, bet arī jau apkopo datus, cik apmeklēta pilsēta bijusi šoruden.

Gadā Siguldu apmeklē vairāk nekā pusmiljons tūristu un gandrīz sestā daļa no viņiem turp dodas tieši zelta rudens laikā.

Vēl pirms dažām nedēļas nogalēm Siguldas svētku laukumā pulcējās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku, un joprojām katru gadu zelta rudeni Siguldā brauc vērot no 60 000 līdz pat 100 000 cilvēku.

Jau 30. gados Valsts tūrisma birojs sāka strādāt pie tā, lai vietējie iedzīvotāji apceļotu Latviju, šajā laikā arī dzima zelta rudens tradīcija Siguldā. Pašlaik zelta rudens baudītāji ir apmēram sestā daļa no kopēja tūristu skaita gadā. Vidēji Siguldu ik gadu apmeklē 600 000 apmeklētāju.

Laura Skrodele
Siguldas Tūrisma attīstības aģentūras direktore

Krāsas, kādas bija šogad, bija tik vērienīgas, ka iedzimtie siguldieši saka, ka tik skaists rudens vēl nav bijis, un, protams, šī te kombinācija ar skaisto ainavu un ar lieliskiem laikapstākļiem radīja situāciju, ka pirms trīs nedēļām Siguldā bija otrie pilsētas svētki.

Toreiz nedēļas nogalē Siguldā viesojās apmēram 25 000 viesu. Tūrisma attīstības aģentūras direktore stāsta, – lai arī ik gadu tiek plānots, ko vēl var uzlabot pilsētas infrastruktūrā, tomēr šādam viesu pieplūdumam neviena pilsēta īsti gatava nevar būt. Arī iedzīvotāju domas daloties par tūristu pieplūdumu zelta rudens laikā, tomēr LNT satiktie siguldieši priecājas, ka pilsētu iemīļojuši tūristi.

Tūrisma un viesmīlības bizness ir ceturtā nozīmīgākā ekonomikas nozare Siguldā un vidēji ik gadu pilsētai ienes 15 miljonus eiro. Vietējo tūristu skaists ir nemainīgs un stabils, arvien augošs ir ārvalstu viesu skaits, un pašlaik no kopējā tūristu skaita ārvalstu viesi ir 35-45%. Lielākais ārvalstu tūristu īpatsvars ir tieši vasarā, tāpēc īpaša uzmanība vērsta tam, lai ārvalstu viesi pilsētu apmeklē arī citos gadalaikos.

Pašlaik Sigulda gatavojas jau ziemas sezonai, īpaši gaidīts ir Pasaules kausa posms skeletonā un bobslejā decembrī, savukārt janvārī – Eiropas kausa posms skeletonā.

0 Komentāru