1 komentārs

“Rīgas siltums” paziņojis, ka tam nāksies atbrīvot 230 darbiniekus zaudēta iepirkuma dēļ. Uzņēmums vairs neapkalpos Rīgas pašvaldības ēku iekšējās siltumapgādes sistēmas, ko nepārtraukti darīja pēdējos 20 gadus, jo “Rīgas namu pārvaldnieks” par šiem pakalpojumiem septembra beigās noslēdzis līgumu ar citu firmu. “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekoto ēku iedzīvotāji no pārmaiņām tikai iegūšot – rēķini būs mazāki.

Valsts kontrole 2015. gadā pēc revīzijas “Rīgas namu pārvaldniekam” ieteica tā pārziņā esošo māju siltummezglu uzturēšanu uzticēt nevis vienkārši “Rīgas siltumam”, bet gan konkursā izvēlētam zemākās cenas piedāvātājam. Tā arī tagad noticis. Konkursā uzvarējusi četru privātuzņēmumu apvienība “Siltumserviss Rīga”. Līgums ar to noslēgts pirms dažām nedēļām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunā kārtība nozīmēs, ka mājām siltumu tāpat kā līdz šim piegādās “Rīgas siltums”. Savukārt, ja gadīsies kāda ķibele vai avārija, vai kaut vai tikai vajadzēs atgaisot radiatorus, to jau darīs pavisam citas firmas pārstāvis. “Rīgas siltums” jau paziņojis, ka tādēļ tam nāksies atbrīvot 230 atslēdzniekus. Starp atlaižamajiem ir arī 120 “Rīgas siltuma” arodorganizācijas biedru, un tajā šo notikumu pavērsienu atzīst par traģisku.

“Cilvēkiem tas tiešām ir liels sitiens, arī cilvēkiem, kuri šajā jomā ir nostrādājuši 20 gadus, zaudējot stabilu darbu, tas ir grūt,” saka “Rīgas siltuma” arodorganizācijas vadītāja Alla Kronberga.

“Rīgas siltumā” uzskata, ka konkurss nebija godīgs, jo tā piedāvājumu “Rīgas namu pārvaldnieks” noraidījis formālu iemeslu dēļ, to pēc būtības neizvērtējot. Uzņēmums to pašlaik apstrīd tiesā. Darbinieku atlaišanu gan tas neietekmē – jau sākta nepieciešamā juridiskā procedūra.

“Lai mēs varētu veikt kolektīvās atlaišanas procedūru un tam ir nepieciešams vairāk nekā četri mēneši. Šobrīd varu teikt, ka, kad līgumi būs lauzti, sali jau būs pagājuši un iedzīvotāji vairs netiks pakļauti nekādam riskam,” norāda “Rīgas siltuma” valdes loceklis Uģis Osis.

“Rīgas namu pārvaldniekā” gan kritikai nepiekrīt, jo, piemēram, Iepirkumu uzraudzības birojs “Rīgas siltuma” sūdzību noraidījis. Tas arī uzsver, ka klientiem notiekošais grūtības nesagādās. “Pakalpojumu mēs jebkurā gadījumā nodrošināsim kā mājas pārvaldnieks. Tāpat kā iepriekš klients saņems visus pakalpojumus,” teic “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Santa Vaļuma.

Tikmēr konkursā uzvarējušajā pilnsabiedrībā ietilpstošās SIA “Alpex” vadība sola, ka tagad uzlabošoties rīdziniekiem sniegto pakalpojumu kvalitāte, turklāt tie būs lētāki nekā līdz. “Ņemot vērā, ka mūsu piedāvājums bija ar labāko cenu, tam vajadzētu ietekmēt iedzīvotāju rēķinus,” SIA “Alpex” valdes priekšsēdētājs Alberts Sūna. “Es nevaru atbildēt par precīziem skaitļiem, bet katrā ziņā visa līguma termiņa laikā tie ir desmiti tūkstošu. Noteikti.”

Viņš arī piebilda, ka siltumtehniķu Latvijas darba tirgū trūkst jau tagad, tādēļ no “Rīgas siltuma” atlaistiem labiem speciālistiem darbs atradīsies arī pie jaunajiem apsaimniekotājiem. Jāpiebilst, ka izmaiņas attieksies uz aptuveni 2800 Rīgas māju iedzīvotājiem, kurām pieslēgta centrālā apkure.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl