Zasulaukā plānotajā kaķu parkā visus četrkājainos iemītniekus varēs vērot tiešraidē

0 Komentāru

Rīgā, Pārdaugavā, iecerēts veidot nebijušu projektu – kaķu parku. Visus četrkājainos iemītniekus būs iespējams vērot tiešsaistē un to kaķi, kurš iepatiksies skatītāji varēs adoptēt. Projektu veido labdarības biedrības ”Šrī Ganeša” pārstāvji, kuri jau vairākās Latvijas pilsētās ir uzstādījuši kaķu namiņus.

Projekta autoru biedrības ”Šrī Ganeša” pārstāve Anna Patkina demonstrē, kāda tipa mājiņas būs jaunajā kaķu pilsētiņā, un piebilst, ka kaķu mājiņas atradīsies slēgtā teritorijā. Savukārt pilsētnieki stundās, kad parks būs atvērts, varēs nākt un baudīt kaķu kompāniju.

“Pa perimetru mēs plānojam izveidot celiņus un ierīkot soliņus, lai apmeklētāji var atnākt pastaigāties un atpūsties,” saka biedrības ”Šrī Ganeša” pārstāve.

Noskatītā teritorija, kur pašlaik bieži redzami suņu saimnieki ar saviem mīluļiem, atrodas Zasulaukā – Kandavas un Tapešu ielas krustojuma teritorijā.

Paredzēts, ka šajā teritorijā dzīvos līdz 100 kaķiem, katram kaķim būs sava mājiņa, kur saņemt ēdienu vairākas reizes dienā. Visa teritorija būs iežogota, bet kopumā teritorijas apmērs ir vairāk nekā 7000 kvadrātmetru.

Teritorijas labiekārtošanu paredzēts sākt nākamajā pavasarī, ar Rīgas domi jau viss ir saskaņots, arī Vides pārvalde un Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti pret projektu neiebilst. Kaķu parkā tiks vesti dzīvnieki no tuvējās apkārtnes, bet tikai pēc veterināra apmeklējuma.

“Sterilizēti, vakcinēti, čipoti, medicīniskā apskate katram būs, un, kad viņš būs vesels, tad pats varēs izvēlēties, kādā mājiņā grib dzīvot,” stāsta biedrības ”Šrī Ganeša” pārstāve.

Projekta īstenotājiem jau ir pieredze, vairākās Latvijas pilsētās uzstādot kaķu namiņus. Taču jaunā iecere ir krietni vērienīgāka. Teritorijas apkārtnē tiks izvietotas augstas izšķirtspējas kameras, kas paredzētas tiešraides nodrošināšanai sociālajos tīklos. Biedrības pārstāvji par iecerēto visas nianses nestāsta, taču zināms, ka kaķu video būs orientēts tieši Rietumeiropas valstu iedzīvotāju uzmanības pievēršanai. Ieskatoties kādā konkrētā kaķu pilsētiņas iemītniekā, cilvēki varēs kaķīti adoptēt.

Zasulauka apkārtnes iedzīvotāji par jauno kaķu parku jau ir dzirdējuši. LNT uzrunātās iedzīvotājas, lai ar bažām, bet tomēr atbalsta ieceri.

“Es apsveicu tos cilvēkus, kas ar to ņemas, bet, lai nu viņiem veicas! Es domāju, ko viņi ziemā darīs, taču sniegs,” saka rīdziniece Elfa.

“Ziniet, nav slikti, no vienas puses, ka kāds rūpējas par kaķīšiem, bet, no otras puses, cilvēki met to ēdienu, tad atkal tās vārnas lidinās un visu izmētā,” domā Svetlana.

Kaķu pilsētiņas projekta īstenošanu pilnībā ir uzņēmusies biedrība ”Šrī Ganeša”, kas nožogojumu, namiņus un citas nepieciešamās lietas plāno izgatavot saviem spēkiem vai nu iegādāties par iedzīvotāju ziedojumiem.

0 Komentāru