Zasulaukā mazpazīstama biedrība plāno izveidot kaķu koloniju vairāk nekā 7000 kvadrātmetru platībā

11 komentāri

Rīgas domē šobrīd spriež par to, vai Zasulaukā atļaut īstenot savdabīgu projektu. Vairāk nekā septiņtūkstoš kvadrātmetru platībā aktīvisti vēlas ierīkot klaiņojošo kaķu koloniju. Lai to izdarītu, viņi vēlas saņemt lietošanā pašvaldības zemi uz desmit gadiem. Deputātiem gan radās daudz jautājumu. Piemēram, kādēļ kaķiem vajag tik lielu platību, un vai aiz šī priekšlikuma neslēpjas kāda shēma.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdes darba kārtībā šodien bija kāds punkts, kas izraisīja deputāti interesi, izbrīnu un pat smīkņāšanu.

Biedrība “Šri Ganeša”, kuras pārstāvji gan deputātus ar savu klātbūtni nebija pagodinājuši, iesnieguši lūgumus Zasulaukā, Kandavas ielas un Tapešu ielas rajonā ierīkot klaiņojošo kaķu koloniju, un lūdz domei uz desmit gadiem izmantot vairāk nekā 7000 kvadrātmetru zemes. Biedrības darbības mērķis ir samazināt bezsaimnieka dzīvnieku skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast tiem jaunus saimniekus.

“Skatos, ka biedrībai ir tikai divi dalībnieki. Teritorija ir milzīgi liela. kas notiks martā, kad kaķi sāks dziedāt? Vai tiešām iedzīvotāji būs laimīgi?” vaicā Rīgas domes deputāte Marija Balcere (JKP).

“Mums ir atbilde, ka šiem cilvēkiem ir pieredze un pieejams finansējums, šādu kaķu apmešanās vietu veidošanā. Viņi apņēmušies ievērot veterinārās prasības. Esam jautājuši visām kompetencēm viedokļus,” atbild RD Īpašumu departamenta pārstāvis Ernests Saulītis.

Deputāti jautāja, kas notiks ar dzīvniekiem, ja gadījumā biedrība pēkšņi zaudēs sabiedriskā labuma organizācijas statusu, tāpat izskanēja bažas, vai aptaujāti apkārt dzīvojošie.

Komiteja kaķu mīļiem deva zaļo gaismu, taču gala balsojums būs domes sēdē, taču paredzams, ka tas būs tāds pats, kā komitejā.

Pēc “Lursfot” datiem, biedrībā darbojas Sergejs Afanasjevs, Svjatoslavs Mihailovs un Anna Patkina. Biedrības “Facebook” lapā publicēti dažādi video ar klaiņojošiem kaķiem, tostarp, prokremliskā medija “Sputnik News” sižets par kaķu kolonijām Rīgā.