Zariņš skaidrojas par iepriekš teikto, ka “Saskaņas” un Putina partijas līguma izbeigšana apdraudētu Latvijas drošību

Komentāri

“Saskaņas” politiķi līdz šim izmantojuši dažādus argumentus, skaidrojot, kāpēc partija turpināja būt līgumattiecībās ar Krievijā valdošo partiju “Vienotā Krievija” arī pēc Krievijas agresijas Ukrainā. Saeimas deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) vēl vasarā sacīja, ka līgums ar Vladimira Putina partiju Latvijai ir otrais svarīgākais līgums pēc Latvijas līguma ar militāro aliansi NATO.

Savukārt tikai pirms dažām nedēļām intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” Zariņš pauda pārliecību, ka “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” līguma izbeigšana varētu nopietni apdraudēt Latvijas drošību, jo daļa Latvijā dzīvojošo krievvalodīgo to uztvertu kā nodevību pret savu etnisko dzimteni, ko savukārt varētu izmantot radikālāk noskaņoti politiskie spēki.

“Un te nu mēs nonākam pie tā, ko es teicu – tas [līguma ar “Vienoto Krieviju” laušana] var radīt ļoti nopietnas sekas Latvijas drošībai. (..). Tas dos augsni radikāliem elementiem to pasniegt kā nodevību pret to krievvalodīgo daļu, kas izjūt sasaisti ar savu etnisko dzimteni. Tas būs kā uguns pakulās, jo šo situāciju tūdaļ izmantos radikāļi pretējā nometnē,” tā 18. septembrī publicētajā intervijā savu nostāju pamatoja Zariņš.

Tagad, kad “Saskaņa” līgumu ar Putina partiju ir izbeigusi, Zariņš skaidrojas, ka tas vairs neradot tik lielus riskus kā pirms trim nedēļām.

Vēlēšanās piedalīties varēs tikai partijas, kas dibinātas gadu pirms vēlēšanām, un šis termiņš beidzās oktobra sākumā, – tātad nevarēšot uzrasties politiskie spēki, kuri vēlēsies izmantot krievvalodīgo neapmierinātību ar “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” līguma laušanu.

Šādi Zariņš argumentē, kāpēc līguma laušana ar “Vienoto Krieviju” vairs nav tik bīstama kā viņam tikko vēl šķitis. Par jau pastāvošajām radikālāk noskaņotajām krievvalodīgā spektra partijām, kā Tatjanas Ždanokas Latvijas Krievu savienība (LKS), Zariņš tik ļoti neuztraucoties tāpēc, ka LKS pagaidām nav 500 biedru, kuri nepieciešami, lai varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Turklāt Zariņš esot zinājis, ka “Saskaņa” izbeigs līgumu ar “Vienoto Krieviju” jau tad, kad apgalvoja, ka šāds lēmumus apdraudētu Latvijas drošību.

VIDEO: zaudējis aktualitāti vai lauzts? Ušakovs skaidro līguma ar “Vienoto Krieviju” statusu

“Līgums ir zaudējis aktualitāti,” šādi “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs publiski skaidro pašreizējo partijas līguma ar Krievijā valdošās partijas “Vienotā Krievija” statusu.

Pēc atkārtotas taujāšanas Ušakovs norāda, ka līgums tiešām vairs nepastāv. Tomēr partijas priekšsēdētājs izvairās atzīt, ka “Saskaņa” līgumu lauzusi.

Lasi vēl