Komentāri

“Saskaņas” politiķi līdz šim izmantojuši dažādus argumentus, skaidrojot, kāpēc partija turpināja būt līgumattiecībās ar Krievijā valdošo partiju “Vienotā Krievija” arī pēc Krievijas agresijas Ukrainā. Saeimas deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) vēl vasarā sacīja, ka līgums ar Vladimira Putina partiju Latvijai ir otrais svarīgākais līgums pēc Latvijas līguma ar militāro aliansi NATO.

Savukārt tikai pirms dažām nedēļām intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” Zariņš pauda pārliecību, ka “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” līguma izbeigšana varētu nopietni apdraudēt Latvijas drošību, jo daļa Latvijā dzīvojošo krievvalodīgo to uztvertu kā nodevību pret savu etnisko dzimteni, ko savukārt varētu izmantot radikālāk noskaņoti politiskie spēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Un te nu mēs nonākam pie tā, ko es teicu – tas [līguma ar “Vienoto Krieviju” laušana] var radīt ļoti nopietnas sekas Latvijas drošībai. (..). Tas dos augsni radikāliem elementiem to pasniegt kā nodevību pret to krievvalodīgo daļu, kas izjūt sasaisti ar savu etnisko dzimteni. Tas būs kā uguns pakulās, jo šo situāciju tūdaļ izmantos radikāļi pretējā nometnē,” tā 18. septembrī publicētajā intervijā savu nostāju pamatoja Zariņš.

Tagad, kad “Saskaņa” līgumu ar Putina partiju ir izbeigusi, Zariņš skaidrojas, ka tas vairs neradot tik lielus riskus kā pirms trim nedēļām.

Vēlēšanās piedalīties varēs tikai partijas, kas dibinātas gadu pirms vēlēšanām, un šis termiņš beidzās oktobra sākumā, – tātad nevarēšot uzrasties politiskie spēki, kuri vēlēsies izmantot krievvalodīgo neapmierinātību ar “Saskaņas” un “Vienotās Krievijas” līguma laušanu.

Šādi Zariņš argumentē, kāpēc līguma laušana ar “Vienoto Krieviju” vairs nav tik bīstama kā viņam tikko vēl šķitis. Par jau pastāvošajām radikālāk noskaņotajām krievvalodīgā spektra partijām, kā Tatjanas Ždanokas Latvijas Krievu savienība (LKS), Zariņš tik ļoti neuztraucoties tāpēc, ka LKS pagaidām nav 500 biedru, kuri nepieciešami, lai varētu piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Turklāt Zariņš esot zinājis, ka “Saskaņa” izbeigs līgumu ar “Vienoto Krieviju” jau tad, kad apgalvoja, ka šāds lēmumus apdraudētu Latvijas drošību.

VIDEO: zaudējis aktualitāti vai lauzts? Ušakovs skaidro līguma ar “Vienoto Krieviju” statusu

“Līgums ir zaudējis aktualitāti,” šādi “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs publiski skaidro pašreizējo partijas līguma ar Krievijā valdošās partijas “Vienotā Krievija” statusu.

Pēc atkārtotas taujāšanas Ušakovs norāda, ka līgums tiešām vairs nepastāv. Tomēr partijas priekšsēdētājs izvairās atzīt, ka “Saskaņa” līgumu lauzusi.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl