Zariņa: Mums visiem jābūt Spīdolām, kas neļauj ielaisties dusā Lāčplēšiem; FOTO no “Spēlmaņu nakts”

Pievienot komentāru
Zariņa: Mums visiem jābūt Spīdolām, kas neļauj ielaisties dusā Lāčplēšiem; FOTO no “Spēlmaņu nakts”
Foto: LETA

Vakar tika pasniegtas “Spēlmaņu nakts” teātra gada balvas. Galveno balvu jeb Gada izrādes titulu ieguva režisora Vladislava Nastavševa izrāde “Asins kāzas”, tāpat arī Nastavševam tika Gada režisora gods. Šis tituls režisoram ticis par izrādi “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Melnā sperma” Ģertrūdes ielas teātrī. Par Gada aktieri atzīts Egons Dombrovskis, bet par Gada aktrisi – Guna Zariņa.

Egons Dombrovskis saņēmis Gada aktiera titulu kā Džons Meriks izrādē “Ziloņcilvēks” Liepājas teātrī. Savā pateicības runā, saņemot balvu, aktieris akcentēja, cik svarīgi ir klausīties un dzirdēt, skatīties un redzēt, domāt un just.

Gada aktrise Guna Zariņa, kurai balva tikusi par Spīdolas lomu izrādē “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī, uzstājās ar ļoti sirsnīgu un emocionālu runu. Viņa pateicās liktenim, ka ir gadījies šāds Raiņa un Aspazijas gads, kas visiem licis vai ļāvis piesūkties pie viņu lielajām ideju artērijām. Zariņa pateicās režisoram Viesturam Kairišam par lielo darbu un Ojāram Rubenim, ka viņš ir viņu tajā ievilcis. Viņa arī pateicās kolēģiem gan Nacionālajā teātrī, gan Jaunajā Rīgas teātrī, kas viņu atbalstījuši. Īpaši Zariņa izcēla Astrīdu Kairišu, kas viņai nodevusi stafeti un devusi ticību, ka viņa to var un drīkst.

Guna Zariņa, Gada aktrise

Mums visiem jābūt Spīdolām, kas neļauj ielaisties dusā mūsu Lāčplēšiem. Pār sevi Tev būs pāraugt pāri.

“Spēlmaņu nakts” balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā ieguva Dailes teātra aktieris un režisors Juris Strenga un aktrise Olga Dreģe.

Nozīmīgāko iestudējumu vidū balvu nominācijā “Gada lielās formas izrāde” saņēmusi Nastavševa izrāde “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī. Par Gada mazās formas nozīmīgāko iestudējumu atzīta Mārtiņa Eihes izrāde “Smaržo sēnes” Valmieras Drāmas teātrī.

Gada izrāde – Vladislava Nastavševa “Asins kāzas”

Gada režisors – Valdislavs Nastavševs par izrādēm “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Melnā sperma” Ģertrūdes ielas teātrī

Gada mazās formas izrāde – Mārtiņa Eihes “Smaržo sēnes” Valmieras drāmas teātrī.

Gada aktieris – Egons Dombrovskis par Džona Merika lomu izrādē “Ziloņcilvēks”

Gada aktrise – Guna Zariņa par Spīdolas lomu izrādē “Uguns un Nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī

Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem  – Jāņa Znotiņa “Kaka un pavasaris” Galerijā istaba.

Gada sasniegums laikmetīgajā dejā – Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona izrāde “Vērpete”.

Gada aktrise otrā plāna lomā – Maija Doveika par lomu Gīna Ekdāle izrādē “Mežapīle” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada aktieris otrā plāna lomā – Arturs Krūzkops kā Melnais bruņinieks izrādē “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada jaunie skatuves mākslinieki – Agnese Cīrule par līgavas lomu izrādē “Asins kāzas” Latvijas Nacionālajā teātrī un Uldis Siliņš kā Klaudio izrādē “Zēns” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada scenogrāfs – Reinis Dzudzilo par izrādi “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Portreti. Vilki un avis” Liepājas teātrī.

Gada kostīmu vai grima māksliniece – Krista Dzudzilo par kostīmiem izrādēm “Portreti. Vilki un avis” Liepājas teātrī un “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Gada gaismu un video mākslinieks – Oskars Pauliņš par gaismām izrādēs “Mežapīle”, “Uguns un nakts”, “Asins kāzas” un “Portreti. Vilki un avis”.

Gada kustību māksliniece – Linda Mīļā par horeogrāfiju izrādei “Makbets” Latvijas Nacionālajā operā un baletā (LNOB).

Gada sasniegums baleta mākslā – Alise Prudāne par Šeherezādes lomu baleta izrādē “Šeherezāde un viņas stāsti”, Raimondas lomu baleta izrādē “Raimonda”, Nikijas lomu baleta izrādē “Bajadēra” un lomām baleta izrādē “Bolero…” LNOB.

Gada muzikālā partitūra – Vladislavs Nastavševs un Toms Auniņš par mūziku izrādei “Asins kāzas”.

Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) – Justīne Kļava par izrādi “Dāmas” Teātrī TT.

Žūrijas specbalva – Latvijas Jaunā teātra institūts par Latvijas jaunās režijas formu daudzveidības veicināšanu festivāla “Homo Novus” ietvaros.

Bērnu žūrijas specbalva – Dž. Dž. Džilindžera izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” Liepājas teātrī.

Skatītāju simpātiju balva tika režisora Regnāra Vaivara izrādei “Laulības dzīves ainas” Dailes teātrī,  bet par labākajiem aktieriem skatītāji atzina Daini Grūbi un Gunu Zariņu.

Foto

Reportāža no “Spēlmaņu nakts” apbalvošanas ceremonijas TV3 ziņās plkst. 19:00!

Lasi vēl