“Zapad” mācību laikā NATO nesnauž – Latvijas austrumos patrulē sabiedroto bruņumašīnas

26 komentāri
“Zapad” mācību laikā NATO nesnauž – Latvijas austrumos patrulē sabiedroto bruņumašīnas
Foto: Monta Jakovela

Itāļu bruņumašīnas patrulē Latvijas austrumu daļā. Skaties FOTO. Apmēram 40 kilometrus no Gulbenes TV3 Ziņas novēroja, ka pa šoseju pārvietojas divas NATO spēku bruņumašīnas.

Jāatgādina, ka vakar, 14. septembrī, sākās Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību ”Zapad 2017” aktīvā fāze. Savukārt Gulbenē šodien notiek Nacionālo bruņoto spēku militārās tehnikas, ekipējuma un ieroču izstāde.

Šobrīd Latvijā arī norisinās NATO vingrinājumi ”Steadfast Pyramid 2017” un ”Steadfast Pinnacle 2017”, kas notiks līdz 22. septembrim. Šajās mācībās piedalās vairāk nekā 40 vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm, kā arī partnervalstīm Somijas uz Zviedrijas.

Savukārt militāro mācību ”Zapad 2017” aktīvā fāze ilgs līdz 20. septembrim. Drošības policijas vērtējumā šo mācību aktīvā fāze uzskatāma par kulmināciju plašākam civilmilitāru mācību un sagatavošanās darbu kompleksam, kas veikts visa šā gada garumā, it īpaši septembrī.

Iedzīvotāji aicināti ziņot par, piemēram, iespējamu militārpersonu, tajā skaitā formastērpos bez atpazīšanās zīmēm tērptu un bruņotu ar kaujas ieročiem, pulcēšanos vai atrašanos Latvijas lauku teritorijās.
Tikmēr Aizsardzības ministrija (AM) sagaida, ka Krievijas un Baltkrievijas mācību ”Zapad 2017” laikā pret Latvju varētu tikt īstenotas kiberoperācijas un informācijas operācijas.

26 komentāri