Zaķu skrējienā Siguldā piedalās arī olimpieši – brāļi Dukuri un Šici

0 Komentāru
Zaķu skrējienā Siguldā piedalās arī olimpieši – brāļi Dukuri un Šici

Siguldā par Lieldienu tradīciju kļuvis Šūpoļu festivāls, ko šajā svētku laikā ir patiešām vērts aplūkot. Festivālu atklāja ar Zaķu skrējienu, kurā piedalījās arī olimpieši – brāļi Tomass un Martins Dukuri un Juris un Andris Šici.

Šupoļu festivālā pārstāvētas vairāk nekā simts unikālas šūpoles. Tās izvietotas trīs kilometru garā pastaigu maršrutā.

Lai ieskandinātu festivālu, Siguldas stacijas laukumā sestdienas pēcpusdienā pulcējās lielāki un mazāki zaķi. Viņu uzdevums, noskriet apmēram kilometru. Lai arī sacensību garu Zaķu skrējiens nepieprasa, zaķa ausis – gan.

Skrējiens noslēdzās Šūpoļu festivāla galvenajā laukumā, kur zaķus sagaidīja siguldieši, olimpieši – brāļi Dukuri un Šici.

Šūpoļu festivāls Siguldā notiek jau trešo gadu. Īpaši tam radītas 139 dažādas līgotnes, kas izvietotas aptuveni trīs kilometru garā pastaigu maršrutā.

“Ir diezgan daudz šūpoles, ko ir veidojuši gan bērnudārzu bērni ar vecākiem, gan skolēni, gan Siguldas uzņēmēji, gan atpazīstami mūziķi. Viens no patstāvīgajiem šūpoļu māksliniekiem ir Rūdolfs Baltiņš, katru gadu viņš mūs pārsteidz ar objektiem, un šogad tā pie ūdens torņa ir kņaza Kropotkina roka,” atklāj Siguldas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Iveta Ārgale.

Siguldā izvietotajās šūpolēs interesenti varēs izlīgoties visu Lieldienu brīvdienu garumā.

0 Komentāru