Komentāri

Motorzāģa troksnis šodien pāršalca Āgenskalnu, pie Hāmaņa muižas. Rīgas dome steigā izzāģēja deviņus kokus, pret ko iebilda vairāk nekā 400 iedzīvotāju. Koku aizstāvji pārmet pašvaldībai, ka tā darbus veic, neņemot vērā masu iebildumus, savukārt domē stāsta, ka atļauja koku ciršanai bija jau pērn, un tie apdraud iedzīvotājus.

“Sarkanus striķus un zāģus pie rīkles tiem, pēc kuru pavēles šodien noslepkavoja mūsu kaimiņus – kokus. Par katru koku – vienu no Rīgas “saimniekiem”. Tik skarbus vārdus pašvaldībai savā facebook profilā velta dzejniece Inese Zandere.

ekrānšāviņš

Pēc koku aizstāvju teiktā, no nozāģētajiem kokiem tikai viens bijis ar trupi, pārējie varēja augt un nevienu neapdraud. Aktīvisti bija savākuši 465 parakstus pret koku nociršanu, kurus iesnieguši Rīgas domē, tomēr atbildi nav saņēmuši. Atbalstot Aleju aizsardzības biedrības un vietējo iedzīvotāju viedokli, Vides konsultatīvā padome aicināja pašvaldību atteikties no plānotās koku ciršanas, tomēr tagad jau ir par vēlu.

Ingrīda Ērenpreiss, koku aizstāve

Tiesā pašvaldību varējām iesūdzēt tikai pēc ekspertīzes saņemšanas. Ekspertīzi saņēmām vakar, un tieši tad sāka zāģēt. Mūsu eksperts bija tik godīgs, aizsūtīja ekspertīzi domei, un uzreiz zāģētāji bija klāt. Zāģētāji apsolīja, ka zāģēs tikai decembrī, un mēs mierīgi varēsim iesniegt savus protestus.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skaidro, ka izzāģēti tiek bīstamie koki, par kuriem sūdzējušies iedzīvotāji. Lielākā daļa ir papeles – padomju laikā sastādīti, nevērtīgi koki, kas esot novecojuši un bīstami. Atļauja kokus zāģēt bijusi izsniegta jau pērn.

Evija Piņķe, Rīgas domes pārstāve

Atļauju saņēmām 2015. gadā. Darbi jāpabeidz līdz gada beigām. Mēs strādājam iedzīvotāju labā, lai novērstu apdraudējumu!

Neoficiāli izskanējuši minējumi, ka zemes pleķī pie Hāmaņa muižas iecerēts izbūvēt ielu, taču Rīgas dome to noliedz. Jauni koki netiks stādīti, jo teritorijā saglabājas gana daudzi veco koku, uzsver Rīgas dome.

Lasi vēl