Komentāri

Motorzāģa troksnis šodien pāršalca Āgenskalnu, pie Hāmaņa muižas. Rīgas dome steigā izzāģēja deviņus kokus, pret ko iebilda vairāk nekā 400 iedzīvotāju. Koku aizstāvji pārmet pašvaldībai, ka tā darbus veic, neņemot vērā masu iebildumus, savukārt domē stāsta, ka atļauja koku ciršanai bija jau pērn, un tie apdraud iedzīvotājus.

“Sarkanus striķus un zāģus pie rīkles tiem, pēc kuru pavēles šodien noslepkavoja mūsu kaimiņus – kokus. Par katru koku – vienu no Rīgas “saimniekiem”. Tik skarbus vārdus pašvaldībai savā facebook profilā velta dzejniece Inese Zandere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ekrānšāviņš

Pēc koku aizstāvju teiktā, no nozāģētajiem kokiem tikai viens bijis ar trupi, pārējie varēja augt un nevienu neapdraud. Aktīvisti bija savākuši 465 parakstus pret koku nociršanu, kurus iesnieguši Rīgas domē, tomēr atbildi nav saņēmuši. Atbalstot Aleju aizsardzības biedrības un vietējo iedzīvotāju viedokli, Vides konsultatīvā padome aicināja pašvaldību atteikties no plānotās koku ciršanas, tomēr tagad jau ir par vēlu.

Ingrīda Ērenpreiss, koku aizstāve

Tiesā pašvaldību varējām iesūdzēt tikai pēc ekspertīzes saņemšanas. Ekspertīzi saņēmām vakar, un tieši tad sāka zāģēt. Mūsu eksperts bija tik godīgs, aizsūtīja ekspertīzi domei, un uzreiz zāģētāji bija klāt. Zāģētāji apsolīja, ka zāģēs tikai decembrī, un mēs mierīgi varēsim iesniegt savus protestus.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skaidro, ka izzāģēti tiek bīstamie koki, par kuriem sūdzējušies iedzīvotāji. Lielākā daļa ir papeles – padomju laikā sastādīti, nevērtīgi koki, kas esot novecojuši un bīstami. Atļauja kokus zāģēt bijusi izsniegta jau pērn.

Evija Piņķe, Rīgas domes pārstāve

Atļauju saņēmām 2015. gadā. Darbi jāpabeidz līdz gada beigām. Mēs strādājam iedzīvotāju labā, lai novērstu apdraudējumu!

Neoficiāli izskanējuši minējumi, ka zemes pleķī pie Hāmaņa muižas iecerēts izbūvēt ielu, taču Rīgas dome to noliedz. Jauni koki netiks stādīti, jo teritorijā saglabājas gana daudzi veco koku, uzsver Rīgas dome.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl