Zagļi pamatīgi “aptīra” Volvo džipu, bet policija secina, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums

10 komentāri
Zagļi pamatīgi “aptīra” Volvo džipu, bet policija secina, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums
Foto no Mārtiņa privātā arhīva

Ar nepatīkamu pieredzi policijas darbībā saskāries Mārtiņš, kura apvidus automašīnu Volvo XC60 Rīgā, Kr. Valdemāra ielā, pamatīgi izdemolējuši zagļi. Automašīnai nozagti priekšējie gaismas lukturi un izsists stikls vadītāja pusē.

Protams, konstatējot šo gadījumu, Mārtiņš izsaucis policiju, kas fiksējusi notikušo. Nepatīkamākais sekojis pēc tam, kad Mārtiņš saņēmis policijas atbildi, kurā minēts, ka konkrētajā gadījumā nav noticis noziedzīgs nodarījums.

”Iesniegums satur ziņas, kas norāda uz to, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, lai tiktu uzsākts kriminālprocess. Nolemts atteikt uzsākt kriminālprocesu,” teikts policijas atzinumā.

Mārtiņš portālam Skaties.lv atklāj, ka, kopš notikušo situāciju publicējis sociālajā tīklā Facebook, saņēmis vairāku nepazīstamu cilvēku vēstules, kuri saskārušies ar tādu pašu attieksmi no valsts iestādes.

”Tas nozīmē, ka policijā tā ir ierasta prakse, sistēma, un es neesmu nekāds izņēmums,” saka Mārtiņš.

Valsts policija gan informē, ka kriminālprocess nav uzsākts, jo nav saņemts iesniegums no automašīnas īpašnieka.

”Proti, automašīna pieder kādam uzņēmumam, bet kriminālprocesu varētu uzsākt vienīgi pēc īpašnieka iesnieguma,” informē Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tāpat jāpiebilst, ka Jūsu iesniegumā norādīts, ka tas rakstīts tikai informācijas sniegšanai un KASKO, kā arī norādīts, ka kriminālprocesu iesnieguma rakstītājs nevēlas. Ņemot vērā šos abus apstākļus, kriminālprocess nav uzsākts, jo nav cietušās personas pieteikuma tādā kriminālprocesā, kuru var uzsākt tikai uz šīs personas pieteikuma pamata (Kriminālprocesa likuma 377. panta 8. punkts).

Skaties foto

Plašāk par šo situāciju un tās atrisinājumu skaties pirmdien, 21.decembrī, TV3 raidījumā Bez Tabu plkst. 19.35!

10 komentāri