10 komentāri
Zagļi pamatīgi “aptīra” Volvo džipu, bet policija secina, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums
Foto no Mārtiņa privātā arhīva

Ar nepatīkamu pieredzi policijas darbībā saskāries Mārtiņš, kura apvidus automašīnu Volvo XC60 Rīgā, Kr. Valdemāra ielā, pamatīgi izdemolējuši zagļi. Automašīnai nozagti priekšējie gaismas lukturi un izsists stikls vadītāja pusē.

Protams, konstatējot šo gadījumu, Mārtiņš izsaucis policiju, kas fiksējusi notikušo. Nepatīkamākais sekojis pēc tam, kad Mārtiņš saņēmis policijas atbildi, kurā minēts, ka konkrētajā gadījumā nav noticis noziedzīgs nodarījums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Iesniegums satur ziņas, kas norāda uz to, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, lai tiktu uzsākts kriminālprocess. Nolemts atteikt uzsākt kriminālprocesu,” teikts policijas atzinumā.

Mārtiņš portālam Skaties.lv atklāj, ka, kopš notikušo situāciju publicējis sociālajā tīklā Facebook, saņēmis vairāku nepazīstamu cilvēku vēstules, kuri saskārušies ar tādu pašu attieksmi no valsts iestādes.

”Tas nozīmē, ka policijā tā ir ierasta prakse, sistēma, un es neesmu nekāds izņēmums,” saka Mārtiņš.

Valsts policija gan informē, ka kriminālprocess nav uzsākts, jo nav saņemts iesniegums no automašīnas īpašnieka.

”Proti, automašīna pieder kādam uzņēmumam, bet kriminālprocesu varētu uzsākt vienīgi pēc īpašnieka iesnieguma,” informē Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Tāpat jāpiebilst, ka Jūsu iesniegumā norādīts, ka tas rakstīts tikai informācijas sniegšanai un KASKO, kā arī norādīts, ka kriminālprocesu iesnieguma rakstītājs nevēlas. Ņemot vērā šos abus apstākļus, kriminālprocess nav uzsākts, jo nav cietušās personas pieteikuma tādā kriminālprocesā, kuru var uzsākt tikai uz šīs personas pieteikuma pamata (Kriminālprocesa likuma 377. panta 8. punkts).

Skaties foto

Plašāk par šo situāciju un tās atrisinājumu skaties pirmdien, 21.decembrī, TV3 raidījumā Bez Tabu plkst. 19.35!

TOP komentāri

 • Sjirah
  +3 +3 0

  Sjirah

  Nu bet ja džeks pats nevar uzsākt kriminālprocesu, jo mašīna nepieder viņam, bet gan uzņēmumam, tad kur tieši ir problēma? Uzņēmumam vajadzēs, viņi visu pieteiks un sāks kārtot ar policiju. Vīri policijā jau tā ellīgu darbu dara, vēl katrs interneta tabloīdu kakts cenšas viņus nomelnot ar uzpūstiem, sensacionālistiskiem virsrakstiem, un visi idioti arī panesas, nemaz rakstu līdz galam neizlasot.
 • Robis
  +3 +3 0

  Robis

  Tikko salauzīsi rokas tam p..... kas šito izdarīja, tā gan būs pamats noziedzīgam nodarījumam.
 • ak jel
  +1 +1 0

  ak jel

  Atkal kāds zhurnalists uzcepis rakstu, neiedziļinoties būtībā.
  Konkrētajā gadījumā kriminālprocess netika uzsākts nevis tādēļ, ka nav noziedzīga nodarījuma sastāva (piemēram, lukturi nozaudēti nevis nozagti), bet gan tāpēc, ka nebija cietušās personas pieteikuma tādā kriminālprocessā, kuru var uzsākt tikai uz cietušās personas pieteikuma pamata, uz ko skaidri norāda atsauce policijas lēmumā uz Kriminālprocesa likuma 377.panta 8.punktu.
  Acīmredzot, auto īpašnieks nav Kossovičs, bet kāds cits (piemēram, kāds līzinga kantoris), kuram neinteresē nekādi kriminālprocesi.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl