Zagļi nesnauž: Velosipēdus zog no publiskām vietām un pirmā stāva balkoniem

Komentāri

Šogad Rīgā un tās reģionā nozagts vairāk velosipēdu nekā pērn visa gada laikā, turklāt braucamie ”pazuduši” gan no publiskām vietām, kā tirdzniecības centru stāvlaukumi, gan no pirmā stāva balkoniem un kāpņutelpām, noskaidrojis LNT raidījums ”900 sekundes”.

Šogad Rīgā un Pierīgā nozagts aptuveni pusotrs tūkstotis divriteņu. Statistikas dati tāda, ka sevišķi daudz velosipēdu zādzību veiktas, iestājoties siltam laikam. Piemēram, janvārī tika nozagti 39 velosipēdi, februārī – 60. Savukārt maijā – 252, bet jūlijā – 322 divriteņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes loceklis Romāns Meļņiks:Tas ir daudz un vienlaicīgi tas liek aizdomāties, kā cilvēki noglabā savus braucamos. Mēs kaut kā neesam raduši, ka cilvēki atstātu mašīnu neaizslēgtu.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad, visnaskāk zagļi uzdarbojušies pilsētas centrā, jo tur šo braucamrīku ir skaitliski visvairāk. Policija novērojusi, ka cilvēki bieži vien izmanto samērā lētus un vienkāršus saslēdzējus. Ir arī gadījumi, kad riteņa īpašnieks paļāvies uz veiksmi un nepieslēgtu braucamrīku uz īsu mirkli atstājis pie veikala vai kafejnīcas.

VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes pārstāvis Oļegs Lavčinovskis:

Apmēram puse no velosipēdiem tiek zagti no atklātām vietām – tādām kā tirdzniecības centri vai parki uz ielas, bet apmēram puse tiek zagti no slēgtām telpām – tādām kā kāpņutelpas, pirmā stāva balkoni, šķūņi, garāžas utt.

Sarežģītāks un drošāks velosipēda aizslēgs var braucamo pasargāt no garnadžiem samērā publiskā vietā, tomēr velosipēdu eksperts Romāns Meļņiks uzskata, ka garnadzis var uzlauzt jebkuru velosipēda slēdzeni, ja vien tas var darboties ilgi un netraucēti.

Ja zaglis ir ticis pie laupījuma, tad ļoti būtiska loma izmeklēšanā var būt tam, vai velosipēds ir reģistrēts CSDD datu bāzē. Patlaban tajā ir reģistrēti 22 tūkstoši braucamrīku.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl