“Zagļi, kas ar savu rīcību apdraud autobraucēju drošību”; Kurzemē uzdarbojas ceļa zīmju zagļi

Pievienot komentāru

Kārojot iegūt metālu, Kurzemē kāda zagļu grupa piesavinājusies 31 ceļa zīmi, kas brīdināja par asiem pagriezieniem un citām bīstamībām. Policija aizvien meklē vainīgos un aicina lieciniekiem ziņot par aizdomīgām darbībām.

Marta sākumā “Latvijas Valsts ceļu” (LVC) darbinieki konstatēja, ka Skrundas un Kuldīgas novadu teritorijā no trijiem valsts autoceļiem nozagtas ceļa zīmes, kilometru rādītāji un ceļa zīmju stabi.

Zādzības veiktas martā uz autoceļiem Ciecere–Ikaiši–Vārme, Kurmāle–Ieras, un Kuldīga–Skrunda–Embūte. Garnadži savākuši 31 ceļazīmi un 29 šo zīmju metāla stabus. Zaudējumi lēšami nepilnu četru tūkstošu eiro apmērā.

Visticamāk, zagļi uzdarbojušies grupā. Vienam pašam to paveikt būtu ļoti grūti. Nepieciešami darba rīki, piemērots transports.

Oficiālie metāla uzpirkšanas punkti ceļa zīmes nepieņem, skaidro LVC. Viens no iespējamiem variantiem, kur zagļi stabus likuši – ierīkojuši žogu savam vai kāda klienta īpašumam. Videonovērošana netiek apsvērta, jo garnadžu rīcība ir haotiska un neparedzama.

“Šad un tad zādzības notiek, nebūtu lietderīgi videonovērošanu veikt. Tad būt viss ceļu tīkls jāaprīko, nesamērīgi pret zaudējumiem. Pēc šā gadījuma esam sociālajos tīklos palaiduši informatīvo rullīti, kādu kaitējumu var nodarīt demolēšana,” stāsta LVC pārstāve Anna Kononova.

Kurzemes reģiona policija aizvien meklē ceļa zīmju zagļus. Informācija ir ļoti skopa, un likumsargi cer, ka vainīgos palīdzēs atrast liecinieki.

“Šobrīd Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri var sniegt izmeklēšanai noderīgu informāciju. Aculieciniekiem aicinājums zvanīt Valsts policijai pa tālruņa numuru 110,” norāda Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Jāpiemin, ka 2019. gadā Valsts ceļu aprīkojumam nodarīti zaudējumi 273 000 eiro apmērā – bojātas vai nozagtas 73 ceļazīmes, 49 ceļazīmju stabi, 1,7 kilometri aizsargbarjeru, 5 autobusu pieturvietu paviljoni.

Kompensācijās no apdrošināšanas firmām vai pieķertiem vainīgajiem saņemti 108 500 eiro. Diemžēl demolētāju un zagļu aktivitāte tikai pieaug – ja 2018. gadā zagļu nodarītie zaudējumi bija 187 tūkstoši eiro, tad 2019. gadā tie pieauguši par 86 tūkstošiem eiro.