Komentāri

Trīs nedēļu laikā tā arī nav izdomāts, kā pienācīgi pārstāvēt Latviju World Expo 2015 Milānā, nebūvējot paviljonu. Tāpēc Ekonomikas ministrija aicinās valdību šajā prestižajā izstādē nepiedalīties vispār. Tas gan neļaus atgūt jau līdz šim iztērēto teju miljonu eiro, un arī daļēji iesāktā būvlaukuma sakārtošana prasīs vismaz 150 tūkstošus.

Aptuveni pusgadu pirms World Expo sākuma Itālijā, Milānā, Latvijai ir divas izvēles. Slikta un vēl sliktāka. Proti, nebraukt vispār un norakstīt zaudējumos jau iztērēto naudu, vai braukt un izgāzties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ziemassvētku priekšvakarā valdība atteicās no pārāk dārgās paviljona būvniecības, nolemjot trīs nedēļu laikā izlemt, kā piedalīties bez tā. Taču jau tad varēja nopast, ka alternatīvie varianti nemaz netiks meklēti.

Ekonomikas ministre šodien atzinusi, ka aicinās nebraukt vispār.

Kopējās dalības izmaksas tika lēstas ap 7 miljoniem. Lielāko daļu ieekonomēt izdosies, taču nepilnu miljonu, kas iztērēts par paviljona projektu un vēl citās lietās – gan ne. Reiznieces-Ozolas vadītajā ministrijā jau gada nogalē solīja meklēt vainīgos, taču pagaidām bez īpašiem rezultātiem.

LNT neoficiāli kļuvis zināms, ka vēl vismaz 150 tūkstoši būs nepieciešami jau ielikto pavijona pamatu nojaukšanai. To pašu, kur prezidents Andris Bērziņš iemūrēja svinīgo kapsulu.

Reizniece-Ozola 00;24 vieta mums ir jāsakopj, tas jau ir zināms līguma nosacījumos, ja pārtraucam paviljona būvniecību, tad mums ir jāsakārto teritorija, kur izbūvēti pamati un to arī noteikti darīsim.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ valdība ekonomikas ministres mudināta atteicās no paviljona būvniecības bija procesa novilcināšana līdz pēdējam brīdim, kā arī būvniecības izmaksas.

Šveices uzņēmums Adunic sākotnēji to piedāvāja celt par 3,1 miljonu, tad par pārsimts tūkstošiem summu samazināja. Vērojot situāciju, pēdējais šveiciešu piedāvājums jau noslīdējis līdz diviem miljoniem, samazinot arī paviljona apjomu.

Paužot nožēlu par procesu kā tādu, LNT aptaujātie eksperti atbalsta ministres nostāju, jo piedalīšanās bez paviljona valsts tēlam nodarītu lielāku kaitējumu.

Līdzīga situācija bija arī pirms pieciem gadiem gatavojoties dalībai Šanhajā. Gaisa tuneli atklāja ar divu mēnešu nobīdi. Šoreiz acīmredzot nesanāks vispār. Pārliecības, ka vēsture neatkārtosies vēl pēc pieciem gadiem – nav.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl