VUGD, “Latvenergo”, armija un pašvaldības pārrunā sadarbības slīpēšanu plūdu gadījumā

0 Komentāru
VUGD, “Latvenergo”, armija un pašvaldības pārrunā sadarbības slīpēšanu plūdu gadījumā
IVARS SOIKĀNS, LETA

Sanāksmē Ķegumā šodien, 8. martā, pulcējās plašs atbildīgo pārstāvju loks, lai pārrunātu sadarbības slīpēšanu plūdu gadījumos.

Tika pārrunātas aktuālākās hidroloģiskās prognozes un plānotās rīcības iedzīvotāju apdraudējuma gadījumā. Piemēram, Ogrē apdraudējuma gadījumā ir izveidota apziņošanas sistēma ar īsziņām telefonos un e-pastiem. Tika pieminēts, ka Krievijā esot milzīga sniega sega, kas kusīs. Plašāk par plūdu iespējamību šajā pavasarī un darbības plānu plūdu gadījumā TV3 Ziņās plkst. 19.00.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) Iekšzemes ūdeņu speciālisti apzinājuši 30 nacionālas nozīmes plūdu riska teritorijas, no kurām piecas ir jaunas. Speciālisti izstrādājuši nacionāla mēroga pētījumu par plūdu riska novērtējumu 2019. – 2024. gadam, kuru ministrija apstiprinājusi.

Kopumā Latvijā ir uzskaitīti vairāk nekā 2000 kvadrātmetru applūstošo platību, kas veido 3,4 % valsts teritorijas. Daļā šīs teritorijas iespējami katastrofāli plūdi, norādījuši pētnieki. Applūstošajās teritorijās atrodas lauksaimniecības zemes, apdzīvotas vietas ar salīdzinoši lielu iedzīvotāju un infrastruktūras blīvumu, nozīmīgas hidrotehniskās būves, piemēram, Daugavas hidroelektrostacijas (HES) kaskāde un citi.

Sanāksmē piedalījās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC), AS “Latvenergo”, “Sadales Tīkla”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Aizsardzības ministrijas, Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu” un vietējo pašvaldību pārstāvji, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Galvenokārt sanāksmē apsprieda hidroloģisko un meteoroloģisko prognožu aktualitātes, plūdu novēršana lauku teritorijās, “Latvenergo” un “Sadales tīkla” gatavība palu periodam, jaunumi plūdu riska mazināšanas rīcībpolitikā, kā arī Valsts civilās aizsardzības plāna izstrādes process un pašvaldību labie piemēri plūdu riska mazināšanā.

0 Komentāru