VNĪ par lustras nogāšanos Rīgas pilī: Lustrai nav jāatrodas uz grīdas

Komentāri

Kārtējā tehniskā ķibele Rīgas pilī. Vēl nav zināmi ekspertīžu slēdzieni par to, kāpēc pirms mēneša plīsa kondicionēšanas iekārtas filtrs un applūda pils Baltās zāles griesti, taču tagad jau jāmeklē iemesli tam, kāpēc nogāzusies Rīgas pils lustra.

Rīgas pils apsaimniekotājs – Valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” – lustru nodevusi ekspertiem, kuriem jānoskaidro, kāpēc tā nokrita.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arnis Blodons, VNĪ pārstāvis

Stiprinājums ir bijis vecajās sijās, un šobrīd tiek pārbaudīta visa dokumentācija, kas ir attiecībā uz to, vai ir bijušas pārbaudes, spriegojumi un tamlīdzīgas lietas, jo pilnīgi skaidrs, ka lustrai vajadzēja atrasties pie griestiem, nevis uz grīdas. Daži jau baumo, ka vajag atvest un ar vīraku izkūpināt. Nē, šoreiz jārēķinās, ka tā ir tiešām ārkārtīgi veca celtne un kaut kas jau var gadīties.

Lustra ir bojāta, taču tai neesot lielas vēsturiskās vērtības, jo tā ir pēc oriģināla darināta kopija. Meistars to salabošot. Arī zaudējumu apjoms būšot zināms pēc ekspertu slēdziena.

Lustras stiprinājums esot izrauts no sijas, tāpēc jānoskaidro, vai sija ir bijusi sliktā stāvoklī, vai arī stiprinājums slikti ieskrūvēts. Rīgas pils atjaunošanas padomes vadītājs, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis uzskata, ka tik vecu siju, kas nespētu noturēt lustru, vestibilā nav, tāpēc, visticamāk, lustra bijusi slikti pielikta.

”Es neesmu eksperts šādos tehniskos jautājumos. Mēs apskatījām lustras kā tādas, kā tās izskatās. Kā nostiprināt, tā ir tehniska lieta, un, ja kāds to neprot izdarīt, ir ļoti bēdīgi. Man vienkārši nav komentāru,” telefonsarunā atzina Lancmanis.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl