VNĪ noraida bažas, ka JRT vēsturisko mājvietu neatgriezeniski sabojās jumta neesamība

0 Komentāru
VNĪ noraida bažas, ka JRT vēsturisko mājvietu neatgriezeniski sabojās jumta neesamība
DĀVIS ŪLANDS, F64

Valsts nekustamo īpašumu pārraugs noraida bažas, ka Jaunā Rīgas teātra (JRT) vēsturisko mājvietu jeb Smiļģa ēku Rīgā, Lāčplēša ielā, neatgriezeniski sabojās jumta neesamība. Par to satraukumu pauda režisors Alvis Hermanis. Jau drīzumā ēkai varētu uzstādīt daļēju pagaidu jumtu, bet tas nemainīs faktu, ka Smiļģa namu tāpat plānots lielākoties nojaukt un būvēs no jauna.

Trauksmi par teātra ēkas bēdīgo stāvokli cēla JRT režisors Alvis Hermanis, paužot bažas, ka Smiļģa namam gads bez jumta pamatīgā mitrumā var radīt neatgriezeniskas sekas.

Smiļģa nama pārbūvei sola sekot kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kuram tuvākajā laikā plānota tikšanās ar Valsts nekustamo īpašumu vadību.

Valsts nekustamie īpašumi skaidro, ka jau drīzumā noslēgs līgumu ar AS “Būvuzņēmums Restaurators” par konservācijas darbiem un pagaidu jumta izbūvi. Tas izmaksās  27 800 eiro un nosegs divas kāpņutelpas. Faktiski namu nojauks, saglabājot vien fasādi un kāpņutelpas, un pārējo uzbūvēs no jauna. Ar iepriekšējo būvnieku VNĪ līgumu lauza domstarpību dēļ.

“Mūsu eksperti, pārņemot ēku, novērtēja situāciju un saprata, ka likt pilnībā visu jumtu, ņemot vērā, ka ēku tāpat jauks nost, nav vajadzības. Jānosedz tikai divas kāpņutelpas, kas tiks saglabātas, no pragmatiskā un saimnieciskā viedokļa tāds lēmums tika pieņemts,” saka VNĪ valdes pagaidu loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Šobrīd turpinās izsludinātais iepirkums par teātra pārbūvi, kas paredz projekta realizāciju atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei. Iecerēts, ka būvniekam būs ne tikai jāuzbūvē jaunā ēka, bet arī turpmākos piecus gadus jāapsaimnieko jumts, fasāde, logi.

“Projekts tiek īstenots pēc Zaigas Gailes ieceres, tas ir saskaņots ar teātri, sekosim, lai šī iecere tiek realizēta pilnībā,” sola Ivanovskis-Pigits.

Ja viss ritēs pēc Valsts nekustamo īpašumu plāna, jaunais Smiļģa nams durvis varētu vērt 2022. gada pavasarī.

0 Komentāru