VMD ģenerāldirektors: Ugunsbīstamība Latvijas mežos ir pēdējos gados visaugstākajā līmenī

0 Komentāru
VMD ģenerāldirektors: Ugunsbīstamība Latvijas mežos ir pēdējos gados visaugstākajā līmenī
Foto: Aizsardzības ministrija / "Facebook"

“Patiešām pēdējais mēnesis, ja neskaita pēdējās divas dienas, ir bijis ļoti, ļoti ugunsbīstams. Un situācija Latvijas mežos bija ugunsbīstamības ziņā tik augsta kā pēdējos gados nekad nebija bijusi,” tā intervijā “900 sekundēm” atzina Valsts meža dienesta (VMD) ģenerāldirektors Andis Krēsliņš.

Jūnijā pie Medemciema dega kūdras purvs, Pampāļu pagastā nodega mežs septiņu hektāru platībā, vēl arī īpaši plašais meža ugunsgrēks Ādažu poligonā. Tie ir tikai daži no šogad konstatētajiem mežu ugunsgrēkiem.

“Mums specifika ir tāda, ka Valsts meža dienesta darbinieku uzdevums, pienākums ir ļoti ātri atklāt un ļoti ātri likvidēt. Ja to mums izdodas, tad ir skaidrs, ka ugunsgrēka lielums nepārsniedz pushektāru, hektāru,” piebilda Krēsliņš.

Tomēr situācijās, kas notiek attālās vietās ar sarežģītu piekļuvi un minimāliem pieejamā ūdens resursiem, izdegušās platības ir krietni lielākas.

Krēsliņš gan norāda, ka VMD netrūkst ekipējumu, taču trūkst finansējums mežu uzraugu algošanai sezonas laikā.

VMD ģenerāldirektors arī komentēja gadījumus, kuros uz ceļa izskrien meža zvēri un apdraud autovadītājus. Tas nereti beidzas ar traģiskiem negadījumiem, kā tas notika arī aizvadītajos Jāņos.

“Skaidrs, ka meža dzīvnieki šķērsos ceļus, un tie resursi, kas nepieciešami, lai šo ceļu šķērsošanu meža dzīvniekiem padarītu drošu, ir ļoti, ļoti, ļoti lieli. Žoga izvietošana gar visiem ceļiem, pāreju izveidošana,” uzskaita Krēsliņš.

Saruna ar Andi Krēsliņu

0 Komentāru