VM notic, ka Belēvičs bijis vienīgais ”kreisais” pacients Austrumu slimnīcā

2 komentāri
VM notic, ka Belēvičs bijis vienīgais ”kreisais”  pacients Austrumu slimnīcā
FOTO: LETA

Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs Austrumu slimnīcā izrādās bijis vienīgais ”kreisais” pacients. Neoficiālas rindas uz medicīnas pakalpojumiem medicīnas iestādē nav- ar šādu secinājumu noslēgusies Veselības ministrijas (VM) mēnesi ilgusī pārbaude, kuru ar atvieglojumu uzņēmusi esošā slimnīcas valde, kura pilnā sastāvā paturēta amatos.

”Tā es no ministra kļuvu par kreiso pacientu” – šī slavenā atziņa pirms nedaudz vairāk nekā mēneša Belēvičam maksāja amatu. Savukārt Belēvičam blakus sēdošā ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa no amata atstādināja visu Austrumu slimnīcas valdi, kas zaudējusi Veselības ministrijas uzticību.

Aizdomas par neoficiālas pacientu rindas esamību Gaiļezera vēl vairāk pastiprināja KNAB sāktā kriminālvajāšana pret vairākiem radioloģijas centra darbiniekiem par prettiesiska labuma pieprasīšanu un pieņemšanu. Taču Belēvičam no ministrijas pazūdot, un vakanto vietu ieņemot Andai Čakšai, iestādes niknums pret slimnīcas vadību ātri vien izgaisa.

Valde tika atjaunota amatā, savukārt pārbaude, kas ilga veselu mēnesi, secināts, ka Belēvičs bijis vienīgais kreisais pacients slimnīcā.

Ņemot vērā, ka sistemātisku problēmu otrajā lielākajā Latvijas slimnīcā neesot, slimnīcās valde ar tās priekšsēdētāju Anitu Slokenbergu turpinās darbu. Galvenais uzdevums nemainās oficiālās pacientu rindas optimizācija un organizācija.

Izvērtējot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes darbu un iesniegto tālākās darbības redzējumu, Veselības ministrija (VM) secinājusi, ka esošā valde darbu var turpināt.

Video