VM: Nevienam pacientam nav pārlietas ar C hepatītu inficētas asinis

1 komentārs

C hepatīta skandālam jauns pavērsiens. Veselības ministrijā (VM) apstiprina, ka nevienam pacientam nav pārlietas ar bīstamo infekciju inficētas asinis.

Tomēr Valsts asinsdonoru centra reputācija ir iedragāta. Mediķi bažījas, ka skandāla ietekmē saruks to personu skaits, kuri vēlēsies nodot asinis.

Pagājušā gada nogalē izskanēja informācija, ka vairākas slimnīcas ir saņēmušas, iespējams, ar C hepatītu inficētas asinis. Asinis ņemtas no 25 donoriem. Turklāt šie cilvēki bijuši regulāri donori.

Vīrusa klātbūtne viņu asinīs atklāta, jo centrā sāka izmantot jaunas testēšanas iekārtas. Notikušais nobiedēja pacientus un asins donorus.

Slimniekus nekavējoties aicināja ierasties uz pārbaudēm. Tagad rezultāti ir saņemti un Veselības ministrijas vadība Saeimā paziņoja, ka satraukumam vairs nav pamata.

Umbraško satraucošas, nepārbaudītas informācijas nonākšanu publiskajā sfērā nosauca par cilvēcisku kļūdu. Saeimas veselības apakškomisijas sēdē ierēdņi, deputāti un mediķi uzsvēra, ka tagad jāstrādā, lai atjaunotu asinsdonoru kustības prestižu.

Asinsdonoru centra direktora vietniece akcentēja, ka tagad mazāk nodod asinis.

Pēc C hepatīta skandāla no amata atstādināta Valsts asinsdonoru centra direktore Iveta Ozoliņa.

1 komentārs