Komentāri
VM: Atsakoties no ātrās palīdzības automašīnu ārpakalpojuma, valsts ietaupītu 6,6 miljonus eiro
FOTO: LETA

Atsakoties no operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu (OMT) nodrošināšanas ārpakalpojumā, valsts varētu ietaupīt 6 683 721 eiro, liecina Veselības ministrijas (VM) sagatavotais informatīvais ziņojums “Par operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu un to vadītāju nodrošinājumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālajam centram”.

Ziņojumu nākamnedēļ plānots izskatīt valdības sēdē. Tajā VM lūdz valdību atbalstīt atteikšanos no automašīnu iepirkuma ārpakalpojumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban valsts budžetā OMT nodrošināšanai septiņu gadu periodam ir iezīmēti 50 036 664 eiro. VM preses sekretārs Oskars Šneiders atzina, ka ar šo naudu nepietiktu ne ārpakalpojuma nodrošināšanai, ne arī gadījumam, ja mašīnas pilnībā nodrošinātu valsts.

Ziņojumā norādīts, ka, atkārtoti slēdzot līgumu par automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā uz septiņiem gadiem, no valsts budžeta papildus iepriekšminētajiem 50 miljoniem būtu jāpiešķir 7 040 496 eiro, jo aprēķinātās vidējās pakalpojuma izmaksas izrādījušās aptuveni par vienu miljonu eiro gadā lielākas, nekā sākotnēji plānots. Līdz ar to septiņu gadu periodā ārpakalpojuma nodrošināšanai būtu nepieciešami 57 077 166 eiro.

Savukārt, valstij iegādājoties un apkalpojot OMT pašai, papildus minētajiem 50 miljoniem eiro no budžeta līdzekļiem nepieciešami apmēram 2 259 809 eiro, bet piesaistot ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda finansējumu – vairs tikai 356 775 eiro.

Jau ziņots, ka par 52,5 miljonu eiro vērto iepirkumu konkursu, kurā tiek meklēts pretendents, kas no nākamā gada maija nodrošinās NMPD Rīgas reģionālo centru ar operatīvo medicīnisko transportu un tā vadītājiem, interesējušās četras kompānijas, no tām – viens starptautisks uzņēmums.

Vienlaikus turpinās diskusijas par to, vai mašīnas, apkopi un šoferus turpināt pirkt ārpakalpojumā no privāta komersanta vai arī auto gādāt pašai valstij. Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) ir pārliecināts, ka automašīnu iepirkums ārpakalpojumā ir jāpārtrauc. Viņš pieļauj, ka minētais iepirkuma konkurss varētu tikt apturēts.

Arī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija 3.decembrī vienbalsīgi vienojās vērsties valdībā, lai atbalstītu VM nostāju iegādāties NMPD automašīnas Rīgas reģionam par valsts budžeta līdzekļiem, nevis izmantot ārpakalpojumā. Saeimas komisijas vadītājs Andris Bērziņš (ZZS) pēc slēgtās komisijas sēdes skaidroja – tika konstatēts, ka ārpakalpojums nav izdevīgs, tāpēc komisija vērsīsies valdībā, paužot atbalstu automašīnu iegādei par valsts budžeta līdzekļiem.

Līgums ar pašreizējo ārpakalpojuma sniedzēju beigsies 2015.gada aprīļa beigās.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl