“VK ziņojums ir ļoti tendenciozs un nepareizs,” Garkalnes vadītājs noraida pārmetumus par izšķērdību novadā

2 komentāri
“VK ziņojums ir ļoti tendenciozs un nepareizs,” Garkalnes vadītājs noraida pārmetumus par izšķērdību novadā
REINIS HOFMANIS, F64

Valsts kontrole (VK) paziņojusi, ka Garkalnes novada pašvaldībā iedzīvotāju nodokļu nauda tiek tērēta bez pamatojuma un pat izšķērdīgi.

Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (LZS) TV3 Ziņas informēja, ka ziņojums ir nepareizs un tendenciozs: “Mums ir ļoti maz ieteikumu, salīdzinot ar citām pašvaldībām, faktiski nemaz, daudziem ir daudz vairāk. Reālos ieteikumus mēs pieņemam kā reālus. Diemžēl šie ieteikumi nesaskan ar pārējo VK ziņojumu, jo tas, manuprāt, radikāli atšķiras no ieteikumiem. VK ziņojums ir ļoti tendenciozs un nepareizs.”

“Man dome uz 60 gadu jubileju izmaksāja prēmiju. Nebija pareizi noformējuši dokumentus. Deputāti bija lēmuši, bet nebija pieņemts lēmums. Izrādās, ka priekšsēdētājam nevar piešķirt prēmiju tikai ar rīkojumu, vajag lēmumu,” izbrīnīts ir Garkalnes domes priekšsēdētājs. VK atklājusi, ka Garkalnes pašvaldības administrācijā nodarbinātajiem tiek maksātas dāsnas piemaksas, kam neesot pienācīga pamatojuma. Saskaņā ar 2017. un 2018. gadā izdotajiem rīkojumiem izmaksas atlīdzībai nepamatoti palielinātas gandrīz par 217 000 eiro.

Pārmetumus par izšķērdīgām degvielas kompensācijām Bauze-Krastiņš arī noraida: “Mums visi dokumenti, kas attiecas uz degvielu, ir pilnīgā kārtībā. VK ir viedoklis, ka varētu darīt savādāk. Es nezinu, cik konkrētam cilvēkam ir kompensācija par degvielu.” Pašvaldība 2017. un 2018. gadā iztērējusi vairāk nekā 215 000 eiro degvielas kompensācijās darbiniekiem un deputātiem, neveicot degvielas izlietojuma uzskaiti, kas ļautu pārliecināties par izlietojuma saistību ar darba pienākumu veikšanu, atklāts VK ziņojumā.

Valsts kontrole pēc revīzijas secinājusi, kas pieļauj, ka šāda nesaimnieciska aina izveidojusies saistībā ar trūkumiem novada pārvaldībā.

Kā uzsver VK, revīzijā konstatētie fakti, kā arī pašvaldības pārstāvju rīcība un attieksme pret tiem ļaujot secināt, ka Garkalnes novada vadība savā darbībā nav ievērojusi labas pārvaldības principus – atklātību, vienlīdzību un tiesisko paļāvību, kā arī vairākos gadījumos pieļāvusi likuma normu pārkāpumus, par kuriem VK jau vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Lai gan saskaņā ar likumu tikai pašvaldības dome var apstiprināt budžetu un budžeta grozījumus, Garkalnes pašvaldības vadība 2017. un 2018. gadā kopumā ir iztērējusi pat par 3,4 miljoniem eiro vairāk nekā dome bija apstiprinājusi. Turklāt 2017. un 2018. gadam apstiprinātie budžeti iedzīvotājiem nav publiski pieejami. Nav publiskoti vismaz 16 domes lēmumi, kas cita starpā pieņemti par finansiāla atbalsta piešķiršanu, uzņemtajām ilgtermiņa saistībām un domes darbinieku algām.

2 komentāri