VK: Salaspils kodolreaktora likvidācijai paredzētā nauda tērēta ārvalstu filmu uzņemšanai un kvadriciklu iegādei

7 komentāri
VK: Salaspils kodolreaktora likvidācijai paredzētā nauda tērēta ārvalstu filmu uzņemšanai un kvadriciklu iegādei
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumiem paredzētie valsts budžeta līdzekļi izlietoti citiem, ar objekta likvidāciju nesaistītiem pasākumiem, 2018. gada finanšu revīzijā konstatējusi Valsts kontrole (VK).

Neskatoties uz to, ka Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumus bija plānots sākt jau 2015. gadā un pabeigt piecu gadu laikā, uzdevums joprojām nav izpildīts, tādējādi pieaugot vides radioaktīvā piesārņojuma risks.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 2018.bada budžetā Salaspils kodolreaktora likvidēšanas pasākumu īstenošanai bija ieplānoti 3,3 miljoni eiro, kas 2014.-2015. gadā tika piešķirti kā jaunās politikas iniciatīva un neatliekamais pasākums. Tomēr tas ir izrādījies atliekams un paredzētie līdzekļi 84% apmērā ir izlietoti citiem, ar reaktora likvidēšanu nesaistītiem pasākumiem.

Līdzekļi tērēti, piemēram, ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā, Valsts drošības komitejas dokumentu digitalizācijas sākšanai un publiskas pieejamības nodrošināšanai, kvadriciklu, to piekabju un apvidus automašīnu iegādei, datorprogrammu licenču iegādei, informācijas sistēmu modernizācijai, jaunas datortehnikas iegādei un esošās datortehnikas nomaiņai, ministrijas administratīvās ēkas atjaunošanas būvprojekta izstrādei, forumu organizēšanai par darbaspēka problemātiku reģionos, noskaidrojuši revidenti.

Arī 2019. un 2020. gada iezīmētā finansējuma daļa Salaspils kodolreaktora likvidēšanas pasākumiem 724 000 eiro apmērā 2018.gadā jau ir novirzīta citiem, ar reaktora likvidēšanu nesaistītiem pasākumiem, tai skaitā padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības procesa kontroles nodrošināšanai, remigrācijas koordinatora darbu nodrošināšanai katrā plānošanas reģionā, ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas digitālās pārveides projekta īstenošanai, turpmākai Salaspils kodolreaktora uzturēšanai, jo reaktors nav likvidēts iepriekš plānotajos termiņos.

Tā kā Salaspils kodolreaktora likvidācija arī 2018.gadā joprojām nav uzsākta, reaktora drošai uzturēšanai līdz tā likvidācijai ir nepieciešams papildu ikgadējs finansējums 150 000 eiro apmērā.

VARAM nav veikusi mērķtiecīgas darbības Salaspils kodolreaktora likvidācijā, secinājusi VK. Rezultātā plānotā finansējuma apguve ir aizkavējusies, radot vides radioaktīvā piesārņojuma risku un sadārdzinot Salaspils kodolreaktora likvidācijas pasākumu īstenošanas izmaksas.

Lai nodrošinātu Salaspils kodolreaktora likvidēšanas pasākumu īstenošanu, VARAM kopumā ir piešķirts finansējums 8,2 miljonu eiro apmērā, bet likvidācija joprojām nav sākusies.

TOP komentāri

 • Anita Groholska
  +3 +3 0

  Anita Groholska

  Kur veel trakak var buut.Tadas personas sodit kriminali.Vai tiesam cilveki dauni?Cik ilgi vajadzes ar patagu staigat.Ta ir muusu visu latviedu tautas drosiba.un,VK pieskirt lielas tiesibasai var vareni sodit tos salasnas kas neatbild par lidzeklu izsaimniekosanu.Visas gramatvedes piekart pie zvana,jo caur vinu rokam notiek visadi parskaitijumi.Mati celas stavus,jo mums viss ir korumpets,viss jau sakne sapuvis...ka,lai dzivo?
 • Dzintars Raidres
  +2 +2 0

  Dzintars Raidres

  vot te ari ir uzticiba valstij ,rigas satiksme,gaismas ,pilis ,salaspils sadi gadijumi ,ka tas vispar iespejams valsts limeni sitads bezrpigels kur skatas atbildigas iestades un tikai kad ir sekas atopas ,kas uzrauga laicigi so naudas teresanu ?tie kas pienem sadus lemumus nekavejoties cietuma jaliek
 • Brinda Liperte
  0 0 0

  Brinda Liperte

  Jā, tik tiešām ārprāts, laupa ārā kur tik var,un neviens neparko neatbild un pat sodīts netiek, šausmas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl