Komentāri

Valsts kontrole pati vēlas vērsties pret valsts naudas šķērdētājiem, tāpēc piedāvā likuma izmaiņas, kas tai dotu tiesības piedzīt no amatpersonām budžetam nodarītos zaudējumus. Kontrolieru revīzijas parasti beidzas ar skaļiem virsrakstiem, taču valsts naudas šķērdētāji nekādu sodu nesaņem.

Sabiedrību jau gadiem mulsina situācija, ka Valsts kontrole savās revīzijās atklāj nelikumīgus valsts tēriņus, taču tam nav nekādu seku. Piedāvāto likuma grozījumu mērķis ir šo situāciju beidzot labot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts kontrole līdz šim 173 reizes vērsusies prokuratūrā saistībā ar valsts un pašvaldības iestāžu nelikumībām, taču par šīm lietām ir tikai 5 notiesājoši spriedumi, parasti ģenerālprokuratūra vienkārši šīs lietas izbeidz.

Naudas tēriņu uzrauga juridiskais padomnieks Edgars Pastars skaidro, ka iestāde piedāvā izmaiņas likumā, lai pret naudas šķērdētājiem varētu vērsties arī pati Valsts kontrole. Paredzēts dot Valsts kontrolei tiesības administratīvā kārtā no valsts iestāžu amatpersonām un darbiniekiem piedzīt budžetam nelikumīgi iztērētos līdzekļus.

Izmaiņas likumā šodien Valsts kontrole apsprieda ar citām iestādēm. Pret jaunās kārtības ieviešanu kategoriski iebilst Latvijas Pašvaldību savienība, kas uzskata, ka šādi pieaugtu birokrātija un pašvaldības zaudētu autonomiju.

Jāatgādina, ka Valsts kontrole iepriekš atzinusi, ka tieši pašvaldības pieļauj visvairāk pārkāpumu, tērējot nodokļu maksātāju naudu. Piemēram, pērn Valsts kontrole piecās Latvijas pašvaldībās atklāja melnās kases, kurās pazuduši finanšu līdzekļi. Tāpat Valsts kontrole nodeva tiesībsargājošām iestādēm izvērtēšanai faktus par kādas pašvaldības apmaksātu striptīzšovu un apšaubāma lietderīguma ārzemju ceļojumiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl