Visu trīs Baltijas valstu premjeri paraksta līgumu par “Rail Baltica” realizāciju

1 komentārs
Visu trīs Baltijas valstu premjeri paraksta līgumu par “Rail Baltica” realizāciju
Foto: LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass un Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis  šodien, 31. janvārī, Tallinā parakstīja Starpvaldību līgumu par projekta ”Rail Baltica” realizāciju. Līguma parakstīšana notika Igaunijā notiekošās Baltijas Ministru padomes ietvaros.

Kučinskis pēc līguma parakstīšanas norādīja, ka sekmīgi un noteiktajos termiņos īstenots ”Rail Baltica” projekts ir visu trīs Baltijas valstu un plašāka reģiona kopīgā stratēģiskā interese. ”Ar gandarījumu jāteic, ka pēdējā laikā ir sasniegts progress šā projekta attīstībā – panāktas un tiek ieviestas dzīvē vienošanās par ietvaru projekta iepirkumu organizēšanai un uzraudzībai, kā arī nacionālā līmenī ir vienošanās par trasējumu un robežšķērsošanas punktiem. Tās jāievieš dzīvē bez kavēšanās!” akcentēja Māris Kučinskis.

Latvijas valdība likumprojektu par Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdības līgumu par “Rail Baltica” dzelzceļa savienojuma izveidi atbalstīja 24. janvāra sēdē. Savukārt pēc līguma parakstīšanas Tallinā to paredzēts nodot ratifikācijai Saeimā.

1 komentārs