Visu cieņu! Simtiem brīvprātīgo atsaucas aicinājumam lasīt pansionātos

Komentāri

Tādu atsaucību nebija gaidījuši. Rīgas Centrālās bibliotēkas Skaļās priekšā lasīšanas projektam pieteicās simtiem brīvprātīgo. Projekta laikā dažāda vecuma un profesiju pārstāvji devās uz Rīgas sociālās aprūpes iestādēm un to iemītniekiem lasīja priekšā grāmatas, žurnālus vai avīzes.

No līdzjūtības līdz egoisma pārvarēšanai

Operdziedāšanas studentei Laimai Krīgerei jau kopš agras bērnības paticis lasīt grāmatas. Sociālajos tīklos viņa pamanījusi aicinājumu kļūt par brīvprātīgo skaļās priekšā lasīšanas projektam Rīgas pansionātos. Ilgi nedomājot – Laima pieteicās.

Ekrānuzņēmumi

Laima Krīgere, studente

Mani pamudināja pieteikties mīlestība pret grāmatām. Jūtu, ka arī šeit mīl grāmatas, bet viņiem ir grūtāk lasīt. Ir daudzi, kuriem ir redzes traucējumi, kustību traucējumi.

Laima ir viena no 400 brīvprātīgajiem, kura pieteicās lasīt priekšā grāmatas, avīzes, žurnālus  pansionātos mītošajiem. Starp brīvprātīgajiem, kuri atsaucās bija dažādu vecumu un profesiju cilvēki. Iemesli dažādi. Vispirms jau līdzjutība.

Vera Koļcova, brīvprātīgā

Mani atbalstīja bērni un es to daru ar lielu prieku. Cilvēks, pie kura es nāku, ar lielu prieku klausās. Lasu priekšā romantiskas grāmatas par mīlestību.

Brīvprātīgais Mārtiņš piebilda, ka pieteicies, jo gribējis pārvarēt savu egoismu.

Mārtiņš Bitenieks, brīvprātīgais

Visu dzīvi esmu diezgan egoistisks, domājis tikai par sevi. Izvēlējos kaut ko jaunu pamēģināt savā dzīvē.

Lasītāji ar klausītājiem kļūst par labiem draugiem

Pārsvarā priekšā lasījumi notika individuāli, kas ir daudz personīgāk un sirsnīgāk. Bija reizes, kad lasīto klausījās vairāki cilvēki. Aktrise Indra Burkovska lasīja fragmentu no Ulda Siliņa grāmatas ”Atskatīties, pasmaidīt”.

Rīgas Centrālās bibliotēkas Skaļās priekšā lasīšanas projekta vadītāja Ilze Apine atzīst, ka lielā cilvēku atsaucība viņu aizkustināja. Brīvprātīgie lasīja to, ko klausītājs gribēja dzirdēt. Anekdotes, romānus, bērnības laika literatūru, dzeju, arī jaunāko informāciju no avīzēm un žurnāliem. Bija brīži, kad klausītājs ar lasītāju vienkārši sarunājās.

Projekta autori cer, ka drīzumā priekšā lasīšanas stafeti pārņems arī citas Latvijas pilsētas. Projekts ir noslēdzies. Daudzi lasītāji ar saviem klausītājiem ir sadraudzējušies un apņēmušies satikties arī turpmāk. Protams, neiztrūkstoša nodarbe būs lasīšana un klausīšanās.

Video

Lasi vēl