Viss ir sarēķināts, pedagogu algām jābūt laikus, sola Šadurskis

Pievienot komentāru
Viss ir sarēķināts, pedagogu algām jābūt laikus, sola Šadurskis
FOTO: LETA

Pēc saspringtas rēķināšanas un strādājot virsstundas, Izglītības ministrijas darbinieki beidzot pārskaitījuši dotācijas pašvaldībām pedagogu algu izmaksai. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis sola, ka visi pedagogi algas saņems laikus.

Premjers Māris Kučinskis norādīja, ka pašlaik no pašvaldībām nav ziņu par problēmām ar atalgojuma izmaksu pedagogiem.

Tikai pagājušajā ceturtdienā valdība pieņēma lēmumu pārskaitīt dotāciju pašvaldībām pedagogu algu izmaksai. TV3 ziņu rīcībā esošā informācija liecina, ka tiem skolotājiem, kuriem algas diena ir mēneša beigās, atalgojumu pārskaitīja no pašvaldību budžeta.

Piemēram, Jelgavas novadā. Nozares ministrs Kārlis Šadurskis pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes atzina, ka šoreiz situācija ar dotāciju rēķināšanu bijusi saspringta. Pirmo reizi algas rēķinātas pēc jaunas formulas.

Premjera Māra Kučinska rīcībā neesot informācijas, ka algu izmaksa kavētos.

Pagājušajā nedēļā kultūras ministre Dace Melbārde, kura pārstāv Nacionālo apvienību, izteicās, ka algu izmaksa varētu aizkavēties Kultūras ministrijas pakļautībā esošajās skolās.

Tikmēr arodbiedrībā gaida skolotāju reakciju pēc algas saņemšanas. Ja piepildīsies iepriekš izteiktās prognozes, ka daudzu pedagogu atalgojums salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazināsies, skolotāju pārstāvji varētu lemt par protestu rīkošanu.

Video

Lasi vēl