Komentāri

Pamatīgs trieciens noziedzniekiem, bet ķēriens – likumsargiem. Pierīgā, Babītē, atklāta vērienīga nelegālā cigarešu ražotne, kura spēja saražot 4 000 cigarešu minūtē.

Līdzšinējie kontrabandas cigarešu atklājumi, kas paslēpti vagonos starp akmeņoglēm vai zāģu skaidām nobāl pret redzēto kādā necilā angārā Babītē.

Foto

Pirmo reizi izdevies atklāt ražotni, kad tā darbojusies ar pilnu jaudu. Darba dunas mirklī uz vietas bijuši gan darbinieki, kopumā 7, gan saražotā gatavā produkcija, gan visas izejvielas, ieskaitot lielus tabakas daudzumus. Lai nekas nenoietu greizi, Muitas policija rūpīgi plānojusi šo operāciju. Tamdēļ ražotnei kādu laiku ļāvuši darboties.

Grupējums bijis labi sagatavojies iespējamām pārbaudēm, teritorija bija apsargāta, ar videonovērošanu, kustību sensoriem. Tāpat angārā bijusi maskēta avārijas izeja, lai varētu slēpties. Ierodoties likumsargiem, darbinieki arī bēguši, taču visas personas notvertas.

Angārs bija nelikumīga būve šajā teritorijā, tas tika uzbūvēts jau pirms kāda laika un apkārtējie pie tā jau bija pieraduši. Darbības aizsegam neesot izmantota neviena legāla firma.

Starptautiskie eksperti, novērtējot šo mūsu Muitas policijas guvumu – iekārtu, tabaku, cigaretes, lēš, ka organizētajam noziedzīgajam grupējumam nodarīti vairāk nekā 2,5 miljoni eiro lieli zaudējumi. Melnajā tirgū gatavā produkcija varēja maksāt pusotru miljonu, pati cigarešu ražošanas iekārta – miljonu. Ar saražoto preci galvenokārt apgādāja Skandināvijas tirgu, bet arī Latvijas tirgus lielu daļu aizņem šā zīmola cigaretes, pauž likumsargi.

Nelegālajā fabrikā atrastā cigarešu ražošanas iekārta spēj saražot līdz 4000 cigaretēm minūtē, pēc tam tā sapako cigaretes paciņās un paciņas blokos.

Zaudējumi pašmāju budžetam aprēķināti ap 750 000 eiro.

Veicot turpmākās kratīšanas saistībā ar šo nelegālo cigarešu ražotni, muitas policistiem izdevās atrast vēl papildu noliktavu Olaines novadā, kurā glabājās vēl liels daudzums gatavās produkcijas. Kopā abās vietās – Olainē un Babītē – izņemti 5,4 miljoni cigarešu, aptuveni četras tonnas tabakas. Konfiscēti arī astoņi transporta līdzekļi, ar ko prece izvadāta.

Tiek uzskatīts, ka aizturēti pagaidām ne visi grupējuma dalībnieki. Muitas policija vēl aktīvi strādā pie pārējo meklēšanas un notveršanas.

Lasi vēl