1 komentārs

Reģistrētā bezdarba līmenis valstī ir 9,2%, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras marta dati. Visaugstākais bezdarba līmenis joprojām saglabājas Latgalē, bet zemākais – Rīgas reģionā. Aģentūras datubāzē reģistrētas 4 872 brīvās darbavietas. Vispieprasītākās profesijas ir kravas automobiļa vadītājs, pavārs, mazumtirdzniecības veikala pārdevējs un šuvējs.

Lai arī Jūrmalā bezdarba līmenis, salīdzinot ar pārējo Latviju, nav augsts, tajā jau otro gadu tiek rīkots vakanču gadatirgus. Šogad Kauguros vienuviet tika piedāvātas vairāk nekā 350 brīvas darbavietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ap Kauguru kultūras centru šodien manāma liela rosība. Potenciālie darba meklētāji iekšā tika vilināti pat ar mūziku.

Celtniecības speciālisti, bruģētāji, kasieri, viesmīļi, pavāri un sezonas strādnieki dažādiem darbiem. Vairāk nekā 350 vakances šodien vienuviet piedāvāja 27 uzņēmumi.

Darba ņēmēji par lielo atsaucību bija pat pārsteigti.

Brīvo darbavietu skaits ir mazāks nekā strādātgribētāju, tādēļ ne visiem darba meklētājiem izdosies atrast cerēto. Iemesli katram savi. Meklēt darbu ieradušies arī jaunieši, kuri vasarā vēlas piepelnīties.

Daudzi no darba meklētājiem saka, ka būtu gatavi strādāt par minimālo darba algu – 360 eiro.

Rekordlielas algas neviens nav prasījis, taču cilvēki nereti grib pelnīt pāri savām spējām, neslēpj darba devēji.

Mazāku algu par minimālo piedāvāt nedrīkst, taču viss pārējais atkarīgs no darba devēja un ņēmēja spējas vienoties, saka Nodarbinātības valsts aģentūras pārstāve.

Līdzīgs vakanču gadatirgus Jūrmalā bijis pirms diviem gadiem. Pašvaldība cer, ka arī šoreiz izdosies aizpildīt 80 procentus no gadatirgū piedāvātajām darbavietām.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl