“Visi solījumi pārvērtās par neko!” Kāpēc šorttrekists Puķītis neredz iespēju startēt zem Latvijas karoga?

1 komentārs
“Visi solījumi pārvērtās par neko!” Kāpēc šorttrekists Puķītis neredz iespēju startēt zem Latvijas karoga?
Sputnik/LETA

Divās olimpiskajās spēlēs startējušais Latvijas šorttrekists Roberto Puķītis paziņojis, ka turpmāk vairs nepārstāvēs Latviju. Viņam esot divi piedāvājumi no citām valstīm. Vienu no tiem viņš pieņemšot.

Roberto Puķītis norāda, ka viņam ir radušās nesaskaņas ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadītāju Aldonu Vrubļevski un konflikts ar Latvijas šorttreka izlases treneri Evitu Krievāni.

Konflikta ar sporta funkcionāriem radies, jo Puķītis nav ticis iekļauts Latvijas stafetes komandā Eiropas čempionātā un komandas stafetē olimpiskajās spēlēs.

Tas arī esot iemesls, kāpēc pieņemts lēmums startēt zem citas valsts karoga.

Roberto Puķītis
šorttrekists

Tāds lēmums tika pieņemts pēc olimpiskajām spēlēm, jo divas dienas pirms starta man paziņoja, ka neslidošu 500 metru distanci, kaut telefoniski Aldons Vrubļevskis apsolīja, ka slidošu, tas viss turpinājās, visi solījumi pārvērtās par neko.

Olimpiskās komitejas vadība tai veltītos pārmetumus noraida, tomēr plašākus komentārus nesniedz, kamēr nebūšot noskaidroti visi iesaistīto pušu paskaidrojumi. Tikai tad sekošot turpmākie soļi – iespējams arī Latvijas Slidošanas asociācijas finansējuma apturēšana.

Savukārt Latvijas šorttreka izlases trenere Evita Krievāne LNT Ziņām skaidroja, ka interešu konflikts radies tāpēc, ka neesot pildītas sportista iegribas. Puķītis arī neesot piedalījies komandas treniņos.

Evita Krievāne
Latvijas šorttreka izlases trenere

Latvijas komanda trenējās kopā un Roberto atsevišķi – iedomājieties, tas būtu kā daiļslidotāju pāris trenētos katrs savā ledus hallē un uz sacensībām sanāktu kopā kā pāris – mūsu gadījumā ir tieši tāpat ar vīriešu stafeti.

Sportists gan skaidro, ka atteicies trenēties kopā ar izlasi, jo viņam par to prasīta samaksa. Tagad Roberto Puķītim esot divi piedāvājumi.

Roberto Puķītis
šorttrekists

Viena ir Itālija, kur es trenējos pērn, un viņi mani ļoti grib, lai es tur slidoju. Es nepārietu uz citu valsti, ja tiešām nebūtu tādi spēcīgi argumenti. Otra valsts paliek pie manis, tur vēl nav skaidrs.

Puķītis plāno iegūt dubultpilsonību. Februārī notikušajās olimpiskajās spēlēs Puķītis bija 11. vietā 1000 un 1500 metru distancēs, bet olimpiskā debija Puķītim bija 2014. gadā Sočos.

1 komentārs