Visbiežāk mājokļi cieš no applūšanas, bet lielākos zaudējumus rada ugunsgrēki

Pievienot komentāru
Visbiežāk mājokļi cieš no applūšanas, bet lielākos zaudējumus rada ugunsgrēki
FOTO: LETA

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāju mājokļi cieš ūdens un citu šķidrumu noplūdes dēļ. Otro vietu īpašumu apdraudošo risku sarakstā ieņem trešo personu prettiesiska rīcība – vandāļu un zagļu radītie zaudējumi. Un tad seko vētru un ugunsgrēku nodarītie postījumi. Taču tieši ugunsgrēki mājokļiem nodara vislielākos zaudējumus, secina  apdrošināšanas kompānija Seesam Insurance.

Vislielākā atlīdzība īpašuma apdrošināšanā pēdējā gada laikā izmaksāta pēc ugunsgrēka, kas elektroinstalācijas īssavienojuma dēļ 2014. gada augustā izcēlās kādā mansarda dzīvoklī Hospitāļu ielā, Rīgā. Ugunsgrēkā pilnībā izdega arī dzīvoklis, kas atradās stāvu zemāk.

Par mansarda dzīvokļa atjaunošanu tika izmaksāta atlīdzība gandrīz 186 tūkstošu eiro apmērā, bet par otru dzīvokli – gandrīz 79 tūkstošu eiro apmērā. Atlīdzības summās bija iekļauti arī izdevumi par iedzīves atjaunošanu – par jaunu mēbeļu un sadzīves tehnikas iegādi ugunsgrēkā bojāgājušās mantas vietā.

Liela atlīdzība – vairāk nekā 86 tūkstoši eiro –  izmaksāta arī pēc ugunsgrēka kādā privātmājā Getliņos. Arī šā ugunsgrēka iemesls bija īssavienojums elektroinstalācijā.

Lielākā atlīdzība, ko pēdējā gada laikā izmaksājusi par ūdens radītiem bojājumiem, ir gandrīz 14 tūkstoši eiro.

 

Latvijā īpašumu apdrošina apmēram 25 % līdz 30 % iedzīvotāju. Analizējot nekustamā īpašuma apdrošināšanas kopējo statistiku, jāsecina, ka īpašuma standarta risku apdrošināšanu pārsvarā izvēlas klienti, kuriem ir kredītsaistības un nekustamā īpašuma apdrošināšana ir izvirzījusi banka kā obligātu prasību aizdevuma izsniegšanai.