Visā Latvijā izsludinātas sēras! Plkst. 13.00 pieminēs teroraktos bojāgājušos

0 Komentāru
Visā Latvijā izsludinātas sēras! Plkst. 13.00 pieminēs teroraktos bojāgājušos
FOTO: LETA

Saistībā ar 13. novembra traģiskajiem notikumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē pirmdien, 16. novembrī, visā Latvijā izsludinās oficiālo sēru dienu un klusuma brīdi plkst. 13.00 kopā ar visām Eiropas valstīm.

Šajā dienā Latvijas iedzīvotāji aicināti karogus izkārt sēru noformējumā un plkst. 13.00 klusuma brīdī pieminēt terora akta upurus, apliecinot līdzjūtību un solidaritāti Francijas tautai un citu valstu bojāgājušo tuviniekiem un tautām.

”Eiropa ir piedzīvojusi vienu no lielākajā traģēdijām tās vēsturē, tāpēc šajā skumjajā brīdī mums visai Eiropai jābūt vienotai un vienoti jāaizstāv savas vērtības un pamattiesības. Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus kopīgi aizlūgt un pieminēt Parīzes terora akta upurus. Būsim stipri un vietoti Eiropas skumjās,” līdzjūtību izsaka Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Sestdienas vakarā arī Eiropas valstu un valdību vadītāji, kā arī Eiropas Savienības institūciju vadītāji kopīgā paziņojumā nosodīja teroristus uzbrukumus Parīzei un aicināja visas Eiropas valstis vienoties kopīgā piemiņas un klusuma brīdī.

”Mēs, eiropieši, atcerēsimies 2015. gada 13. novembri kā Eiropas sēru dienu. Visi eiropieši tiek aicināti pieminēt upurus ar klusuma brīdi pirmdien, 16. novembrī, plkst. 12.00 Centrāleiropas laiks (CET)”.

Lēmums izsludināt Latvijā sēru dienu tiks pieņemts pirmdien, 16. novembrī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē.

0 Komentāru